Okamura (SPD): Neziskovky umějí vysát všechna ministerstva i státní firmy

12.08.2018 17:07 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k financování neziskovek

Okamura (SPD): Neziskovky umějí vysát všechna ministerstva i státní firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Jsem rád, že se SPD po několikaletém tlaku konečně podařilo prosadit na vládní úroveň diskuzi o ukončení veřejného financování tzv. neziskovým organizacím s politickým a ideologickým programem, tedy těm, co podporují migraci, pozitivní diskriminaci, multikulturalismus, propagují na školách islám, platí novináře a jejich štvavé články a tak podobně. O peníze samozřejmě nechceme připravit ty organizace, které pomáhají handicapovaným, starším či sociálně slabým lidem nebo podporují sport.

V minulém volebním období o těchto našich návrzích tehdejší vláda hnutí ANO, ČSSD a KDU-ČSL nechtěla ani slyšet. Minulý týden, ale konečně ministryně financí Alena Schillerová řekla, že by chtěla snížit státní dotace neziskovým organizacím o 3 mld. Kč oproti 13,6 mld. Kč, které dostaly neziskovky vloni. Problém je však to, že se do toho reálně žádnému z ministrů vlády Andreje Babiše nechce a všichni říkají, že těmto neziskovkám ubírat nechtějí. Takže uvidíme, jaký bude skutečný výsledek, jestli to nebude jako obvykle od Andreje Babiše jen prázdné rétorické cvičení, aby si udržel novými sliby voliče.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.