Okamura: SPD považuje za jediné řešení pro Sýrii návrat k mezinárodnímu právu

10.10.2019 4:31

Komentář na facebookovém profilu k turecké vojenské ofenzivě na severu Sýrie

Okamura: SPD považuje za jediné řešení pro Sýrii návrat k mezinárodnímu právu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Byla zahájena Turecká invaze do Sýrie, která je pokračováním porušování mezinárodního práva v této oblasti. Hnutí SPD považuje za jediné řešení pro Sýrii návrat k mezinárodnímu právu. Především je to odchod všech cizích armád, které jsou v Sýrii bez souhlasu vlády Sýrie a obnovení svrchovanosti Sýrie. Za druhé odzbrojení nelegálních ozbrojených skupin a důsledná likvidace islámských teroristů. Za třetí uznání autonomie pro Kurdy v rámci Sýrie.

Již včera jsem odeslal dopis premiérovi Babišovi v naléhavé věci, jelikož Turecko hodlá napadnout Sýrii s cílem zlikvidovat jednotky Syrských demokratických sil, jejichž součástí jsou i kurdské bojové jednotky. Syrské demokratické síly jsou nejvýznamnější pozemní vojenskou silou, která bojovala s armádou teroristů Islámského státu v Sýrii. Cílem je také nepochybně zlikvidovat autonomní území Rojavy, obydlené převážně Kurdy a známé také jako syrský Kurdistán.

Vážený pane premiére, jeden z členů NATO Turecko hodlá se svolením USA napadnout suverénní zemi Sýrii a zcela zjevným důvodem je likvidace jednotek Syrských demokratických sil, jejichž součástí jsou i kurdské bojové jednotky. Cílem je také nepochybně zlikvidovat autonomní území Rojavy, obydlené převážně Kurdy a známé také jako syrský Kurdistán. Syrské demokratické síly jsou nejvýznamnější pozemní vojenskou silou, která bojovala s armádou teroristů Islámského státu v Sýrii. Jimi ovládané území je také ostrovem svobody, demokracie a náboženské tolerance na území zmítané jak nenávistí, tak islámskými předsudky. Prostí občané, vojáci a ženy vojačky v syrském Kurdistánu, jsou našimi nejlepšími spojenci proti islámskému terorismu a správa jejich území je ukázkovým příkladem stabilizace regionu, kde spolu žijí, pracují i bojují Arabové, Kurdové, Turkmeni, muslimové, pravoslavní, katolíci, jezídové i Židé za svobodu, lidská práva a skutečnou demokracii.

Vážený pane premiére, žádáme Vás, jako předsedu vlády České republiky, postavme se na obranu našeho spojence, postavme se na stranu práva, svobody a demokracie proti tureckému agresorovi, který po desetiletí vraždí a utlačuje jak kurdský národ, tak i myšlenky na lidská práva, svobodu a skutečnou demokracii. Ve věznicích syrských Kurdů je zhruba deset tisíc bojovníků Islámského státu. Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že je převezme Turecko, pokud dotyčnou oblast obsadí.

To znamená zcela reálné riziko, že fanatičtí vrazi z Islámského státu budou v Tureckém osvobození a odejdou krom jiného i do Evropy, tak jako jejich předchůdci, kteří Tureckem už do Evropy prošli.

Žádáme Vás, aby Vaše vláda iniciovala krizové jednání, jak na plénu Valného shromáždění OSN, tak v radě bezpečnosti OSN, protože konání Turecka je v rozporu se všemi principy, které OSN představuje.

Žádáme Vás, aby Vaše vláda iniciovala krizové jednání v rámci NATO, protože Turecko jako člen NATO rozpoutáním války v Sýrii ohrožuje všechny spojence.

Žádáme Vás také, aby Vaše vláda vyzvala k rozhodnému postoji vůči Turecku, vedení Evropské unie a Vaši europoslanci a Váš eurokomisař podpořil jednání Evropského parlamentu a Evropské komise k situaci na hranicích Sýrie a Turecka.

S úctou,

Tomio Okamura

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Vládě nejde až tak o zdraví, ale spíše o zalátání díry v rozpočtu

16:20 Pekarová Adamová (TOP 09): Vládě nejde až tak o zdraví, ale spíše o zalátání díry v rozpočtu

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 10. 2019 ke třetímu čtení vládního návrhu zákona, k…