Olšáková (Kandidátka mladých): Město loni hospodařilo se schodkem 13,7 milionu

12.07.2019 22:24

Rozpočet, který dosáhl 167 milionů korun, byl přitom plánován ve schodku až 18,5 milionu. Příznivějšího výsledku se podařilo dosáhnout díky nárůstu daňových příjmů a současně nižšímu čerpání plánovaných výdajů.

Olšáková (Kandidátka mladých): Město loni hospodařilo se schodkem 13,7 milionu
Foto: archiv starostky
Popisek: Starostka Města Valašské Klobouky Mgr. Eliška Olšáková

Hospodaření města Valašské Klobouky skončilo v roce 2018 se schodkem 13,7 milionu korun. Rozpočet, který dosáhl 167 milionů korun, byl přitom plánován ve schodku až 18,5 milionu. Příznivějšího výsledku se podařilo dosáhnout díky nárůstu daňových příjmů a současně nižšímu čerpání plánovaných výdajů. Rozdíl mezi příjmy a výdaji město pokrylo z přebytků hospodaření minulých let.

„Vyšší daňové příjmy se do hospodaření promítly značnou měrou. Původně se předpokládalo, že město z rozpočtového určení daní obdrží 75,8 milionu korun, skutečný příjem z daní však činil 86,4 milionu. Jedná se o nezanedbatelný objem prostředků, s nimiž mohlo město nakládat,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

K nejvýznamnějším kapitálovým výdajům patřila investice do stavby cyklostezky, kterou město předfinancovalo částkou 14 milionů a v letošním roce očekává přijetí dotace. Rekonstrukce ulice Kramolišova vyšla na 7,4 milionu korun a první etapa projektu Bezpečné cesty do škol stála 4,3 milionu. Rekonstrukce druhé části bezbariérových chodníků v ulici Brumovská si vyžádala 3,8 milionu a tamní veřejné osvětlení dalších 913 tisíc korun. Dále proběhla obnova veřejného osvětlení v ulicích, která stála 5,4 milionu, a v ulici Pod Dubovcem byla za 1,6 milionu prodloužena kanalizace.

Do výstavby sociálních bytů a sklepních kójí v domě s pečovatelskou službou město investovalo 3,6 milionu. Zateplení a rekuperaci kina Svět pak město předfinancovalo částkou 5 milionů korun. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Růžička (KDU-ČSL): Třídicí linka ve Vsetíně je modernější

9:15 Růžička (KDU-ČSL): Třídicí linka ve Vsetíně je modernější

Společnost SUEZ Využití zdrojů a.s. zefektivnila provoz a navýšila kapacitu zpracovaných odpadů ve v…