Olšáková (STAN): V dobře vedených obcích se lidem dobře žije

14.04.2025 16:18 | Monitoring
autor: PV

Regionální organizace hnutí Starostové a nezávislí ve Zlínském kraji si na pátečním sněmu ve Vlachovicích schválili pořadí kandidátní listiny pro nadcházející sněmovní volby.

Olšáková (STAN): V dobře vedených obcích se lidem dobře žije
Foto: Daniela Černá
Popisek: Eliška Olšáková (STAN)

Lídryní zvolili poslankyni Elišku Olšákovou. Z dalších pozic kandidují zastupitelka Zlína Kateřina Francová, starostka Babic Martina Horňáková, ředitel dětského domova Lubomír Krhut nebo student Miloň Němec.

Eliška Olšáková je poslankyně, místopředsedkyně sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a náměstkyně hejtmana Zlínského kraje. Se zkušenostmi dlouholeté starostky Valašských Klobouk se ve Sněmovně věnuje zejména tématům, která vycházejí z každodenní reality obcí, jako je problematika černých staveb, potřeba zvýšení limitů veřejných zakázek nebo komunitní energetika. Dlouhodobě usiluje také o dostupnou paliativní péči nejen pro dospělé, ale i pro děti, spravedlivější odměňování starostů nebo změny v matričním zákoně.

„Ráda bych pokračovala v práci, která má skutečný dopad na kvalitu života v obcích. Ve Sněmovně se soustředím na to, aby měly obce lepší podmínky pro svůj rozvoj a aby jejich samosprávy mohly efektivněji a snadněji vykonávat svou práci. Věřím, že v dobře vedených obcích se lidem dobře žije, proto je mým cílem ulehčit jim od administrativní zátěže a zjednodušit komunikaci mezi státní správou a místními úřady. Působím také na krajské úrovni, kde se zaměřuji na zajištění pomoci v oblasti sociálních služeb a podpory těch nejzranitelnějších,” řekla po svém zvolení Olšáková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.