Pardubický kraj: Úřad je otevřen žádostem o přístup k informacím. Mohou však přinášet další náklady

17.08.2016 13:46

Krajský úřad Pardubického kraje dlouhodobě deklaruje vstřícný přístup k poskytování informací. Některé požadavky jsou však svým rozsahem natolik náročné, že je nutné vyčlenit konkrétní pracovníky a vynaložit na zajištění dotazu mimořádné finanční prostředky, které je však nutné požadovat po tazateli. Obdobný postup aplikoval úřad při poslední žádosti České pirátské strany.

Pardubický kraj: Úřad je otevřen žádostem o přístup k informacím. Mohou však přinášet další náklady
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Úřad Pardubického kraje

„Na základě zákona o svobodném přístupu k informacím je po Krajském úřadu Pardubického kraje požadován audiozáznam ze všech jednání Rady Pardubického kraje za současné čtyřleté volební období a rovněž veškeré písemné podklady k těmto jednáním. Takto plošný požadavek se vymyká běžnému poskytování informací, a proto jsou nutné ke zpracování mimořádného dotazu zvýšené finanční a personální náklady, které jsme dle tabulek vyčíslili na téměř 298 tisíc korun,“ uvedl ředitel úřadu Jaroslav Folprecht.

Audiozáznam z jednání Rady Pardubického kraje slouží pouze pro potřeby vyhotovení zápisu o jednání a je skartován vždy k 31. 12. následujícího kalendářního roku. „Z tohoto důvodu disponujeme pouze záznamy z roku 2015 a odpovídající části roku 2016 o celkové délce necelých 55 hodin. Ze všech záznamů je dle zákona nutné vymazat mimo jiné informace týkající se projevů osobní povahy, soukromí fyzické osoby či osobní údaje,“ sdělil Jaroslav Folprecht. Za současné volební období bylo uskutečněno celkem 82 řádných a 42 mimořádných jednání Rady Pardubického kraje, přičemž na jedno jednání bylo v průměru předloženo 2 100 stran podkladů. I v tomto případě musí být odstraněny údaje, které nemohou být veřejnosti dle zákona poskytnuty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Za Langšádlovou je tak "obrovský kus práce", že už nemá co dělat a končí

4:31 Klán (KSČM): Za Langšádlovou je tak "obrovský kus práce", že už nemá co dělat a končí

Jeden z největších mozků současné vlády a světové vědy, bývalá šéfka penzionu, absolventka zkrachova…