Paroubek: Hlasování o nedůvěře vládě je logické. Ale jde pouze o gesto

22.05.2015 18:07

Hlasování o nedůvěře vládě je v českých podmínkách – v případě, že vláda má v Poslanecké sněmovně bezpečnou většinu – vlastně jen takovou vášnivější diskusí v Poslanecké sněmovně na téma „hříchy vlády z pohledu opozice“.

Paroubek: Hlasování o nedůvěře vládě je logické. Ale jde pouze o gesto
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

I kdyby snad Sobotkova vláda snad v Poslanecké sněmovně přesvědčivou většinu neměla, jakože ji má, nebyla by opozice vůbec schopná sestavit funkční vládu.

Nečasova vláda skončila po naprosto neúspěšném vládnutí v kotrmelcích a z této situace se česká pravice v ohledné době nemusí vůbec vzpamatovat. T. Okamura a strana Národní zájmy jsou jen dvě skupiny chaotů. A KSČM nemá o vládní spolupráci s „představiteli buržoazie“ zájem.

Z tohoto hlediska se tedy hlasování o vyslovení nedůvěry vládě zdá být pouhým gestem. Ale s ohledem na chybu, které se všechny vládní strany bez rozdílu dopustily tím, že podpořily novelu zákona o daňovém zvýhodnění biopaliv, na jehož základě získají firmy A. Babiše v období let 2015–2020 až 5 miliard daňových odpisů, jde o gesto opodstatněné.

Jde totiž o neslýchanou troufalost ze strany A. Babiše, který přes triky, jež dělal, aby to navenek vypadalo, že o prodloužení podpory biopaliv I. generace vlastně nestojí, a o obrovskou chybu ČSSD (zřejmě největší za její 137letou historii) a lidovců.

Lidovecký ministr zemědělství M. Jurečka jistě dobře ví, že takto pojatými daňovými bonusy pomáhá skupině Agrofert a dalším velkým subjektům, a nikoli malým zemědělcům.

Těm by bylo jedno, zda budou pěstovat řepku, nebo třeba pšenici. A navíc se zdá, že pěstování pšenice by bylo užitečnější než její dovoz…

Jiří Paroubek

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

22:12 Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k médiím.