Paroubek: Hlasování o nedůvěře vládě je logické. Ale jde pouze o gesto

22.05.2015 18:07

Hlasování o nedůvěře vládě je v českých podmínkách – v případě, že vláda má v Poslanecké sněmovně bezpečnou většinu – vlastně jen takovou vášnivější diskusí v Poslanecké sněmovně na téma „hříchy vlády z pohledu opozice“.

Paroubek: Hlasování o nedůvěře vládě je logické. Ale jde pouze o gesto
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

I kdyby snad Sobotkova vláda snad v Poslanecké sněmovně přesvědčivou většinu neměla, jakože ji má, nebyla by opozice vůbec schopná sestavit funkční vládu.

Nečasova vláda skončila po naprosto neúspěšném vládnutí v kotrmelcích a z této situace se česká pravice v ohledné době nemusí vůbec vzpamatovat. T. Okamura a strana Národní zájmy jsou jen dvě skupiny chaotů. A KSČM nemá o vládní spolupráci s „představiteli buržoazie“ zájem.

Z tohoto hlediska se tedy hlasování o vyslovení nedůvěry vládě zdá být pouhým gestem. Ale s ohledem na chybu, které se všechny vládní strany bez rozdílu dopustily tím, že podpořily novelu zákona o daňovém zvýhodnění biopaliv, na jehož základě získají firmy A. Babiše v období let 2015–2020 až 5 miliard daňových odpisů, jde o gesto opodstatněné.

Jde totiž o neslýchanou troufalost ze strany A. Babiše, který přes triky, jež dělal, aby to navenek vypadalo, že o prodloužení podpory biopaliv I. generace vlastně nestojí, a o obrovskou chybu ČSSD (zřejmě největší za její 137letou historii) a lidovců.

Lidovecký ministr zemědělství M. Jurečka jistě dobře ví, že takto pojatými daňovými bonusy pomáhá skupině Agrofert a dalším velkým subjektům, a nikoli malým zemědělcům.

Těm by bylo jedno, zda budou pěstovat řepku, nebo třeba pšenici. A navíc se zdá, že pěstování pšenice by bylo užitečnější než její dovoz…

Jiří Paroubek

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Konzervativní proud nabírá na síle. A to je dobře

22:12 Senátor Hraba: Konzervativní proud nabírá na síle. A to je dobře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nové vládě v Nizozemí.