Paroubek: Komik a jeho svět aneb hausnumera dr. Herzmanna

19.05.2014 17:57

Ihned po jeho zveřejnění jsem v obecné rovině kritizoval „průzkum“ veřejného mínění dr. Hezrmanna k volbám do EP. Vyzval jsem dr. Herzmanna, aby ihned zveřejnil metodu své práce. Pochopitelně tak z „dobrých“ důvodů neučinil. Proč?

Paroubek: Komik a jeho svět aneb hausnumera dr. Herzmanna
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

1) Respondentů, tedy těch, kteří odpověděli, že se voleb zúčastní, bylo pouhých 511. K tomu, aby byl jakýkoli výzkum reprezentativní, by však bylo potřeba zhruba jednou tolik respondentů (tedy 1 000).

2) Tento „průzkum“, jak nám dr. Herzmann říká: „…je nutné považovat za experiment. Jde o nově vyvinutou metodiku, jejíž přesnost a spolehlivost dosud nemohla být ověřena srovnáním se skutečnými volebními výsledky.“  Sám si tedy uvědomuje nízkou vypovídací schopnost svého „průzkumu“.
 
3) Polovina účastníků průzkumu byla prý oslovena telefonicky. Chtěl bych vidět a slyšet, jak tazatel do telefonu překoktává osmadvacet názvů kandidujících politických stran. To je samo o sobě velmi nepravděpodobné.
 Vznikly zcela pochybné „výsledky“, se kterými se však dr. Herzmannovi dostává široké publicity. Musím konstatovat, že je tak vcelku nechutně manipulováno s českou veřejností.

Komické je v průzkumu i to, že česká levice, která v zatím posledních volbách do EP v roce 2009 získala v souhrnu 38 % hlasů (a běžně má potenciál 46 – 47 % podpory), má podle dr. Herzmanna zhruba pouhých 25 % podpory.

Kam asi zmizeli dr. Herzmannovi levicoví voliči? Přeběhli snad k Top 09 či ANO, nebo dokonce k Úsvitu či ODS? To se mi zdá opravdu velmi nepravděpodobné.
 
Jiří Paroubek, expremiér a lídr strany LEV 21 při volbách do EP

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jiří Paroubek - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Blatný, Petříček a Babišova vláda

18:49 Vondra (ODS): Blatný, Petříček a Babišova vláda

Komentář na facebookovém profilu k střídání ministrů ve vládě Andreje Babiše