Paroubek: Konec Velké ceny v Brně? Obrovská škoda nejmíň pro celý Jihomoravský kraj

16. 7. 2014 12:36

Mnoho cizinců zná ČR, respektive alespoň Brno, pouze díky Grand Prix. To by se ale mohlo do budoucna změnit. Grand Prix se totiž letos v Brně možná pojede naposledy. Vedení Autodromu Brno oznámilo, že nemá na pořádání této akce peníze.

Paroubek: Konec Velké ceny v Brně? Obrovská škoda nejmíň pro celý Jihomoravský kraj
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Národní rada pro sport nezařadila Grand Prix České republiky do dotačního programu pro významné sportovní akce, a tak de facto zamezila možnosti, aby tato akce dosáhla na finanční dotace. Jen na zalistovací poplatek, který Autodrom Brno musí zaplatit promotérovi akce, je třeba 72 milionů korun. Po debatách vyčlenilo ze svého rozpočtu 20 milionů ministerstvo školství a deset milionů ministerstvo financí. Do 72 milionů ale stále schází více než polovina.

Údajným důvodem, proč Autodrom Brno nedosáhl na dotace, je, že svou žádost přes Autoklub ČR, který může o dotace žádat, poslal pozdě.

Autodrom Brno má do konce července termín, do kterého by měl promotérské společnosti sdělit, zda s ČR lze ohledně Grand Prix počítat i v dalších letech. Bohužel se zdá, že pro ČR je Velká cena České republiky v Brně akcí nepodstatnou a nedůležitou, a tak bude možná letos pořádat Velkou cenu v Brně naposledy.

Myslím, že by se vláda i Národní rada pro sport měla zamyslet nad tím, že Velká cena silničních motocyklů v Brně není pouze sportovní akce, ale akce s velkým společenským a ekonomickým dopadem. Díky Velké ceně navštíví Brno každý rok desetitisíce turistů.

Finance do podobných akcí (a upřímně, žádná jiná akce srovnatelná s Grand Prix Brno v ČR není) je třeba vidět právě v takovémto širším kontextu, ne jen v nominální částce, která na akci padne. Je zvláštní, že lidé, kterým by mělo jít v prvé řadě o dobré jméno ČR v zahraničí, dělají vše proto, aby tato akce velkého mezinárodního významu v ČR už od příštího roku nebyla.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

 

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: NS - LEV 21

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček (ČSSD): Pokud změna, tak pořádná

22:34 Hamáček (ČSSD): Pokud změna, tak pořádná

Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti ČSSD