Paroubek: Tusk prezidentem EU

02.09.2014 7:24 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

Nové země Evropské unie musí být potěšeny tím, že se novým šéfem Evropské rady, tedy vlastně prezidentem EU, stane D. Tusk, současný polský premiér. Nesporně bude výraznější postavou než současný předseda Evropské rady Van Rompuy,ale pokud je Tusk jazykově vybaven tak, jak se o tom mluví, není tato volba z nejlepších.

Paroubek: Tusk prezidentem EU
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

D. Tusk díky svému kašubskému původu umí výborně německy, i to může být důvodem, proč jej na post předsedy ER tak vehementně prosazovala A. Merkelová, avšak francouzsky se nedomluví vůbec a jeho angličtina je spíše slabší. Mohlo by se tedy stát, že svůj pětiletý mandát věnuje ponejvíce zdokonalování svých jazykových dovedností, což pro Evropskou unii není vůbec ideální.

EU potřebuje takové vedení, které bude schopno zaujmout i státy stojící mimo hlavní myšlenkový proud, zejména Velkou Británii. V opačném případě hrozí, že např. ona Velká Británie Evropskou unii opustí. A to by byla velká škoda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Staněk (ANO): Nechci provozovat euromarketingovou nebo dotační kancelář

8:05 Staněk (ANO): Nechci provozovat euromarketingovou nebo dotační kancelář

Poslanec Evropského parlamentu Antonín Staněk otevřel v Olomouci regionální kancelář.