Pecková (TOP 09): Rada Evropy by měla zvážit vyloučení Ruska z Rady Evropy

31.07.2014 21:00

Poslankyně Gabriela Pecková se na základě posledních událostí na ukrajině pokusí získat podporu pro to, aby se parlamentní shromáždění Rady Evropy znovu zabývalo vyloučením Ruska z rady evropy. V tomto kroku ji podporuje také poslanecký klub TOP 09 a Starostové.

Pecková (TOP 09): Rada Evropy by měla zvážit vyloučení Ruska z Rady Evropy
Foto: top09.cz
Popisek: Poslankyně za TOP 09 Gabriela Pecková

„Jsem přesvědčená, že vzhledem k eskalaci problémů na Ukrajině by měla Rada Evropy zvážit vyloučení Ruska,“ uvedla členka organizace a poslankyně za TOP 09 Gabriela Pecková. Letos na jaře, krátce po ruské anexi Krymu, poslankyně Pecková spolu se současným europoslancem Stanislavem Polčákem iniciovala a aktivně podpořila pozastavení hlasovacích práv Ruska v Radě Evropy.

„Tehdy Rada Evropy přistoupila pouze k pozastavení hlasovacích práv proto, aby byl s Ruskem zachován dialog. Ten ale k ničemu nevedl. Myslíme si proto, že by měla Rada Evropy znovu zvážit tvrdší postoj vůči Ruské federaci,“ vysvětlila Pecková.

Komise, která byla v dubnu v rámci Rady Evropy ustavena, měla svou zprávu o vývoji konfliktu na Ukrajině předložit v lednu 2015 – to je ale vzhledem k vyostřující se situaci v zemi podle Peckové pozdě.

Podle ní by Rusko nemělo být členem organizace, která má podporovat spolupráci a mírové soužití mezi evropskými zeměmi a hájit lidská práva.

Případné vyloučení Ruské federace z Rady Evropy jednoznačně podporuje také poslanecký klub TOP 09 a Starostové. „TOP 09 již od počátku ukrajinské krize zastávala stanovisko uvalení tvrdších sankcí proti Ruské federaci po té, co Rusko porušilo územní integritu Ukrajiny a anektovalo území Krymu,“ říká místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: TOP 09

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Odpověď „čestného“ muže

22:27 Udženija (ODS): Odpověď „čestného“ muže

Komentář na facebookovém profilu k reakci na výzvu, zaslanou Janu Čižinskému kvůli nepravdivým výrok…