Pekarová Adamová (TOP 09): Ropa z Ázerbájdžánu pokrývá přibližně čtvrtinu naší celkové spotřeby

02.12.2023 18:05 | Tisková zpráva

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová přijala předsedkyni ázerbájdžánského zákonodárného sboru Sahibu Gafarovou. Obě činitelky spolu jednaly především o prohloubení vzájemných vztahů v klíčových oblastech energetiky. Diskutovaly ale také o rozšíření spolupráce na další ekonomicky perspektivní odvětví.

Pekarová Adamová (TOP 09): Ropa z Ázerbájdžánu pokrývá přibližně čtvrtinu naší celkové spotřeby
Foto: Screen vysílání ČT24
Popisek: Markéta Pekarová Adamová

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová včera dopoledne přijala předsedkyni Národní ho shromáždění Ázerbájdžánské republiky Sahibu Ali ghizi Gafarovou.

„Ázerbájdžán je zejména v oblasti energetiky naším důležitým strategickým partnerem. Ropa, kterou odtamtud dovážíme, pokrývá přibližně čtvrtinu naší celkové spotřeby. To činí z naší země jednoho z hlavních dovozců ázerbájdžánské ropy. Tímto způsobem přispívají naše dobré vztahy k zajišťovaní naší vlastní surovinové soběstačnosti a energetické bezpečnosti,“ uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Anketa

Povedla se stávka ČMKOS?

77%
18%
hlasovalo: 10846 lidí

V loňském roce došlo k podpisu memoranda o strategickém partnerství v oblasti energetiky a letos se na toto téma uskutečnilo první setkání česko-ázerbájdžánské pracovní skupiny.

„Paní předsedkyni jsem během našeho setkání nabídla, že jsme připraveni prohloubit naše vztahy i v jiných oblastech ekonomicky perspektivní spolupráce. Naše podniky mají vynikající know-how a mezinárodní renomé v odvětvích, jako odpadové či vodní hospodářství. Máme rovněž zájem o dodávky ázerbájdžánského zemního plynu a velmi rádi bychom prohloubili spolupráci i v sektoru obnovitelných zdrojů energie,“ doplnila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Česká republika a Ázerbájdžán si v letošním roce připomínají 30. výročí od navázání vzájemných diplomatických styků. Včerejší návštěva představuje politické završení letošní dvoustranné spolupráce.

reklama

autor: PV

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Jaký posun máte na mysli?

ODS jasně tvrdí, že přijetí eura není na pořadu dne, a že vznikne nějaké stanovisko, které je nezávazné přeci nic neznamená – tvrdí to i zástupci ODS. Není to spíš tak, že se vlk nažral a koza zůstala celá? A proč se tak moc bráníte referendu o euru? Bojíte se?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak . . . . . . . . ? ! ? ! , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseLoupeznicek , 02.12.2023 18:57:26
Původ plynu? Ale to je přeci nepodstatné. . . . V každém případě je k nám dodáván plyn řádně ideologicky očištěný a navíc kapitálem řádně omaštěný! ! !

|  8 |  0

Další články z rubriky

Vích (SPD): Pokud odvody do Armády ČR, tak jedině dobrovolné

8:39 Vích (SPD): Pokud odvody do Armády ČR, tak jedině dobrovolné

Politici by měli o nasazení Armády ČR rozhodovat uvážlivě, neposílat naše občany a vojáky na Ukrajin…