Peksa (Piráti): Sedmnáct důvodů, proč nevolit Babiše

29.11.2022 15:18

Piráti v čele s Peksou vysvětlují, proč si tohle Česko nezaslouží

Peksa (Piráti): Sedmnáct důvodů, proč nevolit Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

Českou republiku za pár týdnů čekají prezidentské volby, které rozhodnou nejen o podobě vnitřní politiky ČR, ale i o způsobu její prezentace navenek. „Každý si zpětně věci idealizujeme a vytěsňujeme to špatné. Proto je důležité připomínat, jak se věci skutečně udály,“ komentuje europoslanec Mikuláš Peksa spuštění webu ZDE připomínající kauzy bývalého premiéra a nynějšího kandidáta na prezidenta Andreje Babiše. 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17934 lidí

Blížící se termín prezidentských voleb přirozeně vyvolává otazníky nad kompetencemi a integritou jednotlivých kandidátů. U expremiéra Andreje Babiše coby očekávaného vítěze prvního kola volby však tento fakt platí dvojnásob. Ačkoli u ‚občanských‘ kandidátů typu Danuše Nerudové či Petra Pavla můžeme jenom odhadovat, jak by se ve funkci asi chovali, u jiných kandidátů už vcelku jasnou představu máme. S tímto názorem souzní i europoslanec Mikuláš Peksa, který se proto rozhodl spustit web zaměřený právě na „frontrunnera“ prvního kola.

„To, jak jste se na minulých postech chovali a jaké máte ve svých zaměstnáních výsledky, je vcelku jasným signálem pro to, jak budete fungovat i v těch dalších,“ vysvětluje Mikuláš Peksa důvody, proč se zaměřuje právě na Babiše. „Pokud mám na výběr mezi někým, jehož minulost je silně kontroverzní a jehož práce byla v předchozích letech značně neuspokojivá, proč bych si nezvolil jiného kandidáta, který takovými nedostatky netrpí?“ uvažuje český europoslanec.

Ať už jde o neschopnost zamezit ztrátám na životech během pandemie, udržet státní dluh na uzdě nebo neochota řešit svůj střet zájmů a koncentraci mediální moci, podle Peksy by si Česko zasloužilo kandidáta, který není zatížený velkými kontroverzemi, a který tak může promlouvat ke všem občanům bez rozdílu. „Problém je ten, že jako lidé máme obrovskou schopnost vytěsňovat negativa a soustředit se na to pozitivní. V některých situacích může být taková amnézie velmi užitečná, u prezidentské volby to ale neplatí,“ míní Peksa.

Právě takové „amnézii“ má zamezit právě europoslancův web ZDE připomínající sedmnáct velkých kontroverzí spjatých s někdejším premiérem. „Udržet v hlavě a rozvážit všechny kauzy Andreje Babiše je nad síly i pro zasvěcené, natož pro běžné občany. Myslím si ale, že občané by měli mít možnost se informovaně a poučeně rozhodnout o tom, kdo je bude dalších pět let zastupovat. Proto do toho koneckonců jdeme,“ uzavírá europoslanec.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

21:03 Vondráček (Svobodní): Právě EU pod vedením Německa je příčinou současné energetické krize

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důležitosti zachování práva veta v tvorbě energetic…