Pijáček (ODS): Povědomí o regionu zvýší i série koncertů, které odehraje zlínská filharmonie v pěti jihokorejských městech

30.07.2017 13:19

Rostoucí počty japonských, čínských a jihokorejských turistů směřujících do České republiky jsou v posledních několika letech realitou. Převážná většina z nich dosud míří vesměs do Prahy. Získat zájem touroperátorů pro cesty asijských turistů na Moravu je jeden z cílů spolupráce Centrály cestovního ruchu Východní Moravy se zahraničními zastoupeními Czechtourism v asijských zemích.

Pijáček (ODS): Povědomí o regionu zvýší i série koncertů, které odehraje zlínská filharmonie v pěti jihokorejských městech
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Již třetím rokem věnujeme pozornost novinářům a zástupcům cestovních kanceláří zejména z Jižní Koreje, Číny a Japonska. Reagujeme na zájem o památky zapsané v UNESCO, ale také o tradice a folklor. Pro tyto trhy jsme ve spolupráci s řediteli zahraničních zastoupení Czechtourism a kolegy z okolních krajů připravili itinerář, ve kterém turisté poznají Olomouc, Kroměříž, Brno a Lednicko-valtický areál. Některé skupiny oslovilo nejen město Kroměříž, ale i barokní zámek v Buchlovicích, Korejce zaujalo Valašské muzeum v přírodě. Japonské turisty vídáme již pravidelně na Jízdě králů ve Vlčnově, dalším cílem je město Kroměříž, kromě toho každoročně do našeho kraje zavítají stovky čínských turistů, “, říká Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

V tomto roce Centrála cestovního ruchu Východní Moravy dosud připravila a realizovala 26 studijních cest pro cestovní kanceláře a novináře. Z nich jich byla asijským trhům věnována takřka třetina. Například hned v dubnu navštívili Zlínský kraj zástupci 17 cestovních kanceláří z Jižní Koreje a Filipín, skupiny z Číny, Hongkongu, Thajwanu a Japonska přicestovaly v květnu a červnu. V první polovině září do Kroměříže zamíří 15členná skupina složená z bloggerů, fotografů a zástupců cestovních kanceláří ze Soulu, ve skupině nebudou scházet ani zástupci leteckých společností.

„Centrála cestovního ruchu Východní Moravy prezentovala na jaře Zlínský kraj na tzv. roadshow v několika jihokorejských městech. Mimo zástupce Centrály jsme do Jižní Koreje vypravili také naše řemeslníky, kteří zde předvedli košíkářské umění a výrobu ozdob z kukuřičného šustí. Jižní Korea je zemí, která dokáže ocenit historické památky, lidové tradice, folklor a umění, což jsou oblasti, patřící k silným stránkám Zlínského kraje. Významné jihokorejské cestovní kanceláře jsou nyní ve fázi závěrečné přípravy turistické nabídky, která by měla již v příštím roce zpřístupnit Korejcům naše turistické atraktivity. Povědomí o našem regionu zvýší mimo jiné série koncertů, které zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů odehraje v pěti jihokorejských městech v listopadu letošního roku“, informuje Jan Pijáček, člen Rady Zlínského kraje, který má cestovní ruch ve své kompetenci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

23:11 Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 27. října 2020 k daňovému balíčku