Pijáček (ODS): Věřím, že v evropské soutěži Kašava uspěje

10.06.2018 10:23

Kašava se uchází o významnou evropskou cenu. 13. června přivítá hodnotitelskou komisi.

Pijáček (ODS): Věřím, že v evropské soutěži Kašava uspěje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stín ODS
reklama

Celkem 23 vesnic z 9 různých států soupeří o letošní Evropskou cenu obnovy vesnice. Je mezi nimi i obec Kašava ze Zlínského kraje, která byla do soutěže nominována na základě výhry v celostátním kole Vesnice roku 2016. Mezinárodní porota zahájila v polovině dubna vícestupňový proces hodnocení. Celkem pět hodnotitelských komisí během května a června absolvuje prohlídku všech zúčastněných obcí. Do Kašavy jedna z nich zavítá ve středu 13. června.

„Pro tříčlennou hodnotitelskou komisi jsme připravili nabitý a pestrý pětihodinový program. Její členy seznámíme s našimi aktuálními projekty a rozvojovými dokumenty, ukážeme jim základní a mateřskou školu, knihovnu, kostel, hasičskou zbrojnici či statek U Sluštíků, představíme naučnou stezku a křížovou cestu, přiblížíme činnost místních zemědělců a řemeslníků. Připraveny pro ně máme také ukázky lidové veselice nebo ochutnávky z našeho řeznictví či cukrárny," informoval starosta Kašavy Josef Jarcovják. Návštěva komise v obci bude probíhat v době od 10 do 15 hodin.

„Zástupci našeho kraje se v celostátním kole soutěže Vesnice roku v posledních letech pravidelně umisťují na nejvyšších příčkách. Jsem přesvědčen o tom, že mají co nabídnout i v mezinárodním měřítku. Proto pevně věřím, že se v evropské soutěži Kašavě podaří zúročit svůj potenciál," uvedl radní Zlínského kraje Jan Pijáček.

Výsledky soutěže budou známy na konci června, udílení cen se uskuteční 21. září v rakouském Flieβu. Vedle trofeje a plakety čeká nejúspěšnější účastníky také zapsání do elektronických „roadmap", na nichž lze na virtuálních mapách jedním klikem myší vyhledat nejlepší místa obnovy vesnice v celé Evropě.

Pořadatelem soutěže, která je od roku 1990 vyhlašována ve dvouletém cyklu, je Evropská pracovní společnost pro rozvoj venkova a obnovu vesnice ARGE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Sehnal (ODA): Všechny pokusy o modernizaci tenisu selhaly, snad neumře

11:07 Pavel Sehnal (ODA): Všechny pokusy o modernizaci tenisu selhaly, snad neumře

“Tenis je ohrožený druh sportu, který nejde s dobou a neláká nové nadšence z řad mladších generací,”…