Piráti: Evropská pirátská strana vyplouvá!

22.03.2014 19:51

V pátek 21. března se v budově Evropského parlamentu sešli Piráti z celé Evropy k založení Evropské pirátské strany (PP-EU).

Piráti: Evropská pirátská strana vyplouvá!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto
reklama

Česká pirátská strana jako jeden ze zakládajících členů nemohla na jednání v konferenční místností Evropského parlamentu chybět. Plán setkání byl jasný: založení PP-EU, zvolení předsednictva, pokladníka a loga. Piráti vše zvládli a po jednomyslném hlasování se vedení evropských Pirátů ujala současná švédská pirátská europoslankyně Amelia Andersdotter.

Cílem Evropské pirátské strany je kromě sdružení všech evropských Pirátů pod jednou hlavičkou především budoucí uplatnění jako parlamentní frakce. Pokud bude v letošních volbách do Evropského parlamentu zvoleno alespoň sedm Pirátů z jakékoli členské země, mohou založit další z frakcí, které jsou v práci Evropského parlamentu pro poslance k prosazení zájmů důležité. Přirozeně se k takové organizaci pojí další benefity ze sjednocenosti a „evropského“ charakteru, z nichž lze například zmínit možnost již nyní nominovat předsedu Evropské komise.

Čeští Piráti často zdůrazňují, že jsou mezinárodním hnutím – členství v PP-EU to jen potvrzuje.

„Piráti v Evropě mají nakročeno k úspěchu v květnových volbách. Ať již přímo, či prostřednictvím PP-EU, Česká pirátská strana toho bude součástí. A právě tato jednota je silou Pirátů!,“ říká Markéta Gregorová, vedoucí zahraničního odboru a trojka na kandidátce do evropských voleb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Česká pirátská strana
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Novináři? Ne, presstituti!

16:21 Štěpánek (Trikolóra): Novináři? Ne, presstituti!

Kdyby novináři ještě byli skutečnými novináři, a ne politickými aktivisty, kdyby investigativci ješt…