Piráti: Praha přichází o miliony. Všechny peníze shrábne provozovatel trhů

13.09.2017 17:04

Magistrát na podnět pražského zastupitele za Piráty Jakuba Michálka šetřil kauzu farmářských trhů na Náměstí Republiky.

Piráti: Praha přichází o miliony. Všechny peníze shrábne provozovatel trhů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Městská část Praha 1 poskytla v roce 2012 firmě Delicato centrum zdarma plochu u rušné stanice metra, aby tam firma pořádala farmářské trhy. Farmářské trhy jsou přitom komerční záležitostí, za kterou jejich provozovatelé běžně platí peníze, a to i na místech, která nejsou tak rušná. Například na Náplavce či Jiřího z Poděbrad provozovatelé platí městu přes milion korun ročně, a to tam trhy nejsou zdaleka tak časté. „Nedává smysl, aby v samém centru Prahy provozovatel farmářského trhu neplatil nic. Od prodejců vybere velké peníze, z nichž část by měla skončit v městském rozpočtu. Místo toho skončí všechny v kapse provozovatele, pokud se o ně tedy nepodělí s lidmi, kteří mu tento královský obchod zařídili,“ kritizuje Jakub Michálek.

Magistrát pochybení Prahy 1 odmítl s konstatováním, že neexistují jednotná pravidla pro organizování farmářských trhů a Praha 1 chtěla oživit veřejný prostor a reagovala na společenskou poptávku. Piráti toto odůvodnění považují za absurdní. „Farmářské trhy považujeme za záslužnou aktivitu. To ale nic nemění na tom, že to je byznys jako každý jiný. Když dá Praha provozovateli trhů exkluzivní pozemek zdarma, nepovede to ke snížení cen ve stáncích. Nájemce ze stánkařů vytáhne tolik peněz, kolik to půjde,“ shrnuje podstatu problému Jakub Michálek, lídr pražské kandidátky Pirátů do sněmovních voleb. Pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský na tuto kauzu upozornil již více než před rokem a od té doby se nic nezměnilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Plaga: Pokud nebudeme mít garanci navýšení peněz, je hazardem reformu spouštět

21:49 Ministr Plaga: Pokud nebudeme mít garanci navýšení peněz, je hazardem reformu spouštět

Ministr jednal se členy tripartity o platech ve školství a reformě financování.