Piráti: Předsedou poslaneckého klubu zůstává Jakub Michálek

07.01.2020 21:40

Piráti dnes potřetí volili vedení poslaneckého klubu. V hlasování opět uspěl dosavadní předseda Jakub Michálek, který byl jediným kandidátem na předsedu klubu. Prvním místopředsedou klubu zůstal Lukáš Černohorský, řadovými místopředsedy byli zvoleni Lukáš Kolářík, Martin Jiránek a Jan Lipavský. Náhradníkem na pozici místopředsedy se stal František Navrkal. Funkční období předsednictva klubu je dvouleté.

Piráti: Předsedou poslaneckého klubu zůstává Jakub Michálek
Foto: Piráti
Popisek: Jakub Michálek
reklama

„Mojí vizí je pokračovat v tom, aby poslanecký klub Pirátů zůstal špičkovým pracovištěm. Jak jsem uvedl před dvěma lety, chceme držet vysoké standardy, bavit se, dělat práci, kterou od nás lidi očekávají, a být motorem růstu Pirátské strany. Preference Pirátů se nyní pohybují kolem 15 procent. V dalších dvou letech chci zúročit nabyté zkušenosti, dotáhnout rozjeté projekty jako reforma exekucí, připravit nový a více sexy volební program a uspět v příštích sněmovních volbách. Věřím, že přesvědčíme zklamané voliče ANO, že jsme lepší možnost, a budu usilovat o lepší praktickou spolupráci v rámci opozice,“ uvedl Michálek, kterému končí volební období jako místopředsedovi strany a rozhodl se na vnitrostranickou funkci znovu nekandidovat, aby se mohl věnovat práci ve Sněmovně.

Na hlasování o vedení poslaneckého klubu naváže během nadcházejícího víkendu volba předsedy a místopředsedů Pirátské strany. Ta proběhne na celostátní konferenci Pirátů v Ostravě.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Piráti odhalili nelegální dezinformační kampaň, zneužívající pandemii

17:14 Piráti odhalili nelegální dezinformační kampaň, zneužívající pandemii

Falešné zprávy o genocidě, vakcinaci nebo čipování – i tohle obsahují nelegální billboardy, na které…