Piráti: První projev českého prezidenta v europarlamentu chválíme

08.10.2023 16:02 | Tisková zpráva

Jasná podpora Ukrajině, rozšiřování Evropské unie ale také varování před hrozbou dezinformací. To jsou slova českého prezidenta Petra Pavla, která chválí pirátští europoslanci. Podle nich Pavel prokázal, že je nadstranický prezident evropského rozměru.

Piráti: První projev českého prezidenta v europarlamentu chválíme
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Evropská politika je i česká politika. Já jsem rád, že prezident Pavel opakovaně ukazuje, že si to uvědomuje. Potvrdil to i v dnešním projevu, kde zdůraznil, jakou roli můžeme a umíme jako Česká republika v rámci Unie hrát. Jeho hlas je o to důležitější, že mluví o příjemných i nepříjemných tématech, bez populismu a s upřímností. Ať už to je podpora evropských klimatických cílů, nebo jasné prohlášení, že naše podpora členství Ukrajiny v Evropské unii musí jít ruku v ruce s reformou rozhodování v sedmadvacítce. Každý, kdo o tomto mluví, pomáhá otevírat důležitou debatu o budoucnosti Unie, protože pokud neuděláme důležité změny, je v ohrožení naše akceschopnost,” komentuje projev kvestor a europoslanec Marcel Kolaja.

„Ráda bych panu prezidentovi poděkovala za to, že jednoznačně podpořil rozšiřování Evropské unie. Možná si i kolegové z Francie, kteří se tomu tak brání uvědomí, že je to v zájmu i naší bezpečnosti. Prezident také správně pojmenoval riziko dezinformací v souvislosti se zneužíváním umělé inteligence. Ostatně právě o pomoc s vyvracením hoaxů a dezinformací jsem ho dnes také požádala na naší snídani. Souhlasím s ním, že to bude problém nejen nadcházejících evropských voleb. Doufám, že jeho apel zdržet se jednoduchých řešení a prázdných slibů vyslyší především extremisté a populisté,” říká europoslankyně Markéta Gregorová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Ve vztahu ke zvířatům se musí změnit chování státních institucí

10:21 Pospíšil (TOP 09): Ve vztahu ke zvířatům se musí změnit chování státních institucí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pozměňovacímu návrhu Ústavy ČR, v němž je zakotvena…