Piráti jednali o financování kampaně do komunálních a senátních voleb

19.02.2018 8:35

V Pardubicích se konalo řádné zasedání zákonodárného orgánu Pirátské strany, Republikového výboru.

Piráti jednali o financování kampaně do komunálních a senátních voleb
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Na programu jednání byly především provozní záležitosti strany spojené s procesem profesionalizace v platformu s odborným zázemím. S tím souvisí i aktuální agenda Republikového výboru. Strana uvolní z centrálního rozpočtu na kampaň do komunálních a senátních voleb celkem 4 miliony korun, k tomu ještě každý kraj přispěje svým rozpočtem dle svého uvážení.

Jedním ze schválených rozhodnutí byl plán na pravidelná společná setkání pirátských poslanců s Republikovým výborem, aby poslanci neztráceli kontakt s členskou základnou. Poslankyně Dana Balcarová přednesla návrh na vytvoření finančního zázemí pro projekty odborných garantů programových bodů, který byl schválen.

Dalším důležitým tématem zasedání byly blížící se komunální a senátní volby. Kromě otázek financování a organizace kampaně bylo krajským sdružením doporučeno, aby kandidáti museli kromě programových cílů, které obhájí v primárních volbách, respektovat i kodex zastupitele. Ten je bude zavazovat například k majetkovému přiznání a dodržování demokratického minima. Znění kodexu si upraví jednotlivá krajská a místní sdružení.

„Zatímco na minulém zasedání jsme spíše bilancovali kampaň do Poslanecké sněmovny, dnes už zase plánujeme rozvoj strany a aktivity na příští 4 roky,“ konstatuje jednatel republikového výboru a poslanec František Kopřiva. „Ačkoliv jednáme permanentně na internetovém fóru, fyzickým zasedáním přikládáme velkou váhu, protože se na nich osobně setkávají funkcionáři strany z různých koutů republiky a díky rotaci také s řadovými členy daném regionu. Dělali jsme to tak vždycky a nebudeme na tom nic měnit ani jako parlamentní strana,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čunek (KDU-ČSL): Všímám si, jak postupuje naše evropská legislativa

18:20 Čunek (KDU-ČSL): Všímám si, jak postupuje naše evropská legislativa

Komentář k schválení práva na obranu se zbraní