Plamínková (STAN): Úpravna vody Káraný uvedla do provozu další část nové filtrace

18.10.2017 13:11

Zdroj pitné vody Káraný, který částečně zásobuje pitnou vodou i Prahu, uvedl do provozu další část zrekonstruované pískové filtrace. Rekonstrukce proběhla v rámci projektu „Komplexní opatření na zdroji pitné vody Káraný“ realizovaného s podporou EU - Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí, jehož cílem je zvýšení kvality pitné vody.

Plamínková (STAN): Úpravna vody Káraný uvedla do provozu další část nové filtrace
Foto: STAN
Popisek: Jana Plamínková
reklama

„Jsem ráda, že šest nově zrekonstruovaných filtrů spolu s těmi, které byly zrekonstruovány před několika lety, zajistí dodávky kvalitní pitné vody pro Prahu i pro další obce na další desítky let,“ řekla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková při slavnostním uvedení šesti zrekonstruovaných pískových filtrů do provozu.

Úprava vody Káraný byla uvedena do provozu v roce 1914 a je nejstarší ze tří úpraven zásobujících hl. m. Prahu a část Středočeského kraje pitnou vodu (cca 27 % celkových objemů dodávaných pro hl. m. Prahu).

V roce 1968 bylo vybudováno 24 pískových filtrů a rekonstrukce první šestice proběhla v roce 2012. Právě dokončená rekonstrukce další šestice pískových filtrů je unikátní aplikací nerezového drenážního systému TRITON, který ve spojení s filtračním materiálem (FILTRALITE) představuje nejlepší dostupnou techniku v procesu filtrace vody. Současně s rekonstrukcí pískových filtrů byla provedena výměna navazujících původních ocelových potrubí za nerezové.

Tato investiční akce byla první vodárenskou stavbou v Praze spolufinancovanou z prostředků dotačního programu Operačního fondu životního prostředí ČR. Celkový finanční objem stavby činil bezmála 112 mil. Kč s dotací ve výši 63,5 %.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Pan Kalousek opět ukázal, jak vnímá demokracii

18:19 Okamura (SPD): Pan Kalousek opět ukázal, jak vnímá demokracii

Komentář na facebookovém profilu k prohlášení poslance TOP 09 Miroslava Kalouska o vystoupení z círk…