Plamínková (STAN): Uprchlíci se nemusí stávat občany

23.11.2015 13:21 | Zprávy

Musíme se - my Evropané - chovat soucitně k těm, které z jejich domovů vyhnala válka a opravdové utrpení. Musíme jim pomoci překlenout jejich těžkou životní situaci. Rozhodně z nich ale nemusíme činit své občany.

Plamínková (STAN): Uprchlíci se nemusí stávat občany
Foto: starostove-nezavisli.cz
Popisek: Jana Plamínková (STAN)

V žádném případě nemusíme přijmout za občana každého, kdo o to projeví zájem. A rozhodně to nemusíme činit po krátké době, jak to dělají některé evropské státy.

Každý stát má právo si vybrat, koho z cizinců za občana přijme a koho nikoli. Proč by se měl automaticky stávat občanem každý, kdo se na území daného státu narodí? Tak např. z celkového počtu obyvatel Dubaje (1,4 mil. osob) jich má jen 15 % občanství Spojených arabských emirátů! Ostatní zde pracují, bydlí, ale nemají občanství. Přestanou-li pracovat, vrací se i s celou rodinou „domů“, a to i v případě, že se jim v této zemi narodily děti, které  svou „rodnou“ zem nikdy neviděli. Nikoho to nezajímá, systém je takto nastaven. Nechápu, proč bychom podobný systém nemohli využít i my Evropané. Atentáty ve Francii ukázaly, že mezi uprchlíky mohou být i nebezpeční jedinci. Ukázaly také (znovu a znovu!!!),  jak nebezpeční mohou být potomci imigrantů, kteří přišli do Evropy už před mnoha lety. Jejich tátové a mámy utíkali rovněž před válkami či bídou. Evropské země je přijaly, daly jim i jejich dětem občanství, a tato druhá či třetí generace se nyní své nové vlasti velmi špatně odvděčuje. Je  vidět, že k  integraci některých imigrantů nedochází ani po velmi dlouhé  době, neboť oni se integrovat prostě nechtějí. Faktem je, že příchozí muslimové většinou nesdílejí naše evropské hodnoty a nechápu, proč bychom jim měli hromadně udílet naše evropské občanství. Je přitom úplně jedno, o občanství jakého státu jde, vzhledem k Schengenu je Evropa volně prostupná a ohrožení jednoho státu je ohrožením všech.

My tak nyní stojíme před volbou, zda s vaničkou vylít i dítě (tedy uzavřít dveře všem, včetně těch, kteří by mohli být opravdovým přínosem – vždyť i Steve Jobs je potomek syrských uprchlíků) na základě principu předběžné opatrnosti, nebo se snažit uprchlíky přijmout a po nějaké době je odměnit (či potrestat) za jejich chování získáním či nezískáním občanství.  Potíž je v tom, že do hlavy nikomu nevidíme a teroristé se zhusta rekrutují z úplně nenápadných lidí, do kterých by to nikdo v jejich okolí neřekl. Protože islámští radikálové jsou s námi (tj. evropskou civilizací) ve válce už dlouho. Je dobře, že si to nyní uvědomil i francouzský prezident a další politici. Jenže kdyby si to evropské elity uvědomily dřív, tak možná nemuselo být tolik mrtvých. Radikálové to přece veřejně deklarují už dlouho.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09): Věřili v něco jiného než jejich vrazi

22:31 Kolář (TOP 09): Věřili v něco jiného než jejich vrazi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí Srebrenice.