Plamínková (STAN): V Praze se uskuteční informačně-vzdělávací kampaň ke Dni Země 2018

21. 4. 2018 22:37

Hlavní město Praha pořádá na přelomu měsíce dubna a května 2018 v rámci oslav svátku Dne Země třídenní informačně-vzdělávací kampaň pro veřejnost zaměřenou na problematiku ochrany životního prostředí.

Plamínková (STAN): V Praze se uskuteční informačně-vzdělávací kampaň ke Dni Země 2018
Foto: STAN
Popisek: Jana Plamínková

Akce se uskuteční ve třech přírodních lokalitách Prahy v následujících termínech: Obora Hvězda - 24. dubna, Letenské sady - 26. dubna, Zahrada Kinských - 3. května 2018.

„V uvedených dnech bude vždy od 9 do 17 hodin připraven na informačních stáncích bohatý program pro dospělé i děti. Občanům budou k dispozici informační materiály týkající se témat nakládání s odpady, hospodaření s vodou, ochrany přírody a krajiny, udržitelné dopravy a energie a další,“ uvedla Jana Plamínková, radní hl. m. Prahy.

Návštěvníci mohou zhlédnout barevnou velkoplošnou mapu „Praha a odpady“ s konkrétním uvedením sběrných dvorů, provozů na zpracování odpadů a kontaktů na ně a diskutovat o možnostech dalšího využívání vytříděných komodit. Děti si budou moci vyzkoušet recyklaci na plátně, zjistí, kde se bere energie a jak ušetřit energii doma, co je to vodní stopa a jak lze využít dešťovou vodu, budou se moci projít po lesním chodníčku a dovědět se, co všechno dělá lesník. Nebude chybět ani vystavení příslušné svozové techniky a sběrných nádob.

Kampaň bude realizována ve spolupráci s dalšími organizacemi a společnostmi (Lesy hl. m. Prahy, Pedagogická fakulta UK, EKO-KOM, a.s., kolektivní systémy společností Asekol a.s., Ekolamp s.r.o., Elektrowin a.s. a Ecobat s.r.o a další). Připojí se i městské části v daných lokalitách.

Technické zázemí této třídenní kampaně pro veřejnost zajistí svozová společnost Pražské služby, a.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: První Centrum odborného vzdělávání je dokončené

4:33 Hejtman Půta: První Centrum odborného vzdělávání je dokončené

Nového zázemí a moderní techniky se dočkala Střední škola hospodářská a lesnická ve Frýdlantu.