Existují tři způsoby jak pojmout zastupování zájmu občanů v Evropském parlamentu.
1. Ve stejném poměru, v jakém jsou politické strany zastoupeny na státní úrovni, volíme europoslance do europarlamentu. Tedy volič ČSSD volí kandidátku osobností pod značkou ČSSD.
2. Druhou možností je vnímat Evropskou Unii tak, jako vnímá Velkou Británii Skotsko. A tedy poslat do Unie jednu stranu (český ekvivalent Skotské národní strany) a s ní vyjednávat českou pozici. taková strana by vnášela česká specifika do evropského politického diskurzu.
3. Třetí způsob odpovídá na otázku v nadpisu: Do Evropského parlamentu by šly osobnosti rozdělené do dvou stran. Jedna by usilovala o "více Evropy", druhá naopak o "méně Evropy". Českým ekvivalentem Brexitu by tak byl Czexit. O což se nyní neúspěšně pokoušejí Svobodní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky
22:11 Balaštíková (ANO): Tohle není řešení. To je další výsměch
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám.
- 20:16 Turková (PRO): Brutálně ho zbili při odvodu. Na následky zemřel. To je Ukrajina
- 18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci