Poc (ČSSD): Jsme na straně spotřebitele, ne na straně průmyslu

27.11.2018 21:32 | Zprávy
autor: PV

Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) dnes přijal zprávu k nařízení o transparentnosti a udržitelnosti hodnocení rizika ze strany EU v potravinovém řetězci, jejímž stínovým zpravodajem je i europoslanec Pavel Poc.

Poc (ČSSD): Jsme na straně spotřebitele, ne na straně průmyslu
Foto: archiv PP
Popisek: Pavel Poc (ČSSD)

„Dnes jsme ve výboru vyhráli jednu z bitev o větší transparentnost schvalování pesticidů, GMOs, potravinářských aditiv, barviv a dalších látek, které přijímáme v potravě. I přes odpor pravicových kolegů z Evropské lidové strany (EPP) jsme ve výboru ENVI prosadili včasné zveřejňování dat zaslaných průmyslem, což umožní jejich verifikaci nezávislými vědci a omezení podvodných praktik, jako je kupování příznivých výsledků či zatajování studií. Rovněž se nám podařilo zajistit, že  nebude omezen současný přístup veřejnosti k environmentálním informacím na vyžádání. Veřejnost nad rámec toho bude těžit ze systematického zveřejňování informací ze strany Evropského úřadu pro bezpečnost potravin. Pro naše občany to znamená hned několik věcí. Dnes jsme dali jasně najevo, že nasloucháme jejich prosbám, a že se klaníme na jejich stranu, a ne na stranu průmyslu,“ říká Pavel Poc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.