Pojezný (KSČM): Vyváženost aneb Když se o jedné hrozbě mluví a o druhé ne!

15.07.2015 16:16

Dnes a denně jsme snad ve všech zpravodajských relacích televizních kanálů i na stránkách všech tištěných periodik konfrontováni s problémy imigrace.

Pojezný (KSČM): Vyváženost aneb Když se o jedné hrozbě mluví a o druhé ne!
Foto: kscm.cz
Popisek: Poslanec KSČM Ivo Pojezný

Dokonce po sociálních sítích koluje celá řada polopravd a lží, například fotografií upravených k účelu rozsívat strach a nenávist. Ovšem – problematika migrace je velmi složitá a závažná a oprávněně mezi obyvateli vyvolává otázky. Nicméně musíme si přiznat, že za vznik nynější situace v zemích, ze kterých tito lidé proudí, neseme také svůj díl odpovědnosti. Na demontáži tamních, sice ne ideálních, ale stabilních režimů se totiž podíleli jak evropské státy, tak NATO, jehož jsme členem.
Nicméně po informacích o mezinárodní smlouvě TTIP, která se v současné době vyjednává mezi Evropskou unií a USA, nebo o smlouvě CETA, jež řeší obchod mezi Kanadou a EU, jako by se v informačním prostoru zem slehla. Pro Evropu a konkrétně pro obyvatele České republiky jsou její případné dopady velmi vážné a promítly by se skutečně do života každého z nás.

Já se na rozdíl od prezidenta Miloše Zemana netěším na geneticky modifikované potraviny. Mé okolí rovněž ne. Nemám radost ani z toho, že na pultech obchodů s drogerií se mohou objevit výrobky, které by dnes jen stěží mohly být prodávány.

Kapitolou samu pro sebe je pak otázka zaměstnanosti a práv zaměstnanců, nebo samotná otázka demokratičnosti přijetí této smlouvy, která je vyjednávána tajně.

Například Rada Českého rozhlasu přijala námitku, že je problematice TTIP vymezen nedostatečný prostor. ČRo následně přislíbil, že se tématu bude věnovat ve větší míře. Věřím, že ostatní média půjdou stejnou cestou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: NATO musí řešit obavy našich občanů o jejich bezpečnost

18:26 Premiér Babiš: NATO musí řešit obavy našich občanů o jejich bezpečnost

Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 22. března 2018 setkal v sídle Severoatlantické aliance v …