Pokorná Jermanová: Proti sloučení příbramských gymnázií jsou studenti, rodiče i odborná veřejnost

05.04.2021 16:42

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.

Pokorná Jermanová: Proti sloučení příbramských gymnázií jsou studenti, rodiče i odborná veřejnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

Musím se vám přiznat, že prodloužený víkend se svátečním pondělím je přesně to, co čas od času člověk po náročném týdnu potřebuje. Takže po odreagování v podobě pečení beránka a nezbytných přípravách na dnešek jsem se rozhodla s vámi o ty nejzásadnější věci podělit.

Anketa

Jste pro okamžité otevření restaurací?

43%
57%
hlasovalo: 16385 lidí

V pondělí proběhlo zasedání zastupitelstva Středočeského kraje. I když se asi všichni shodneme, že reformovat středočeské školství je potřeba, způsob, jakým k této věci přistupuje současné vedení kraje je alarmující a má už dnes nevratné následky. Bez jakékoliv dlouhodobé koncepce posvěcené zastupitelstvem nám byl totiž radním pro školství Milanem Váchou předložen návrh na sloučení dvou příbramských gymnázií. Obě gymnázia přitom dlouhodobě úspěšně fungují, a tak není divu, že se proti jejich sloučení od začátku bouřili jak studenti, tak jejich rodiče a odborná veřejnost. Mluvili jsme s nimi a snažili se přesvědčit koalici, aby nejdříve středočeské školství analyzovala a pak případně dělala podobné kroky, jak jsme navrhovali v minulém volebním období my. Bohužel, jasná fakta i hlasy dětí a rodičů současná koalice smetla svým hlasováním, kterým schválila nepřímou likvidaci menšího z příbramských gymnázií.

Nekoncepčnost rozhodování současného vedení kraje se pak projevila i v dalším bodě jednání, jenž se týkal dotační politiky. Byli jsme tak svědky toho, jak se zaběhlé fondy ruší, aby se pak zakládaly znovu. Proč? Protože koalice najednou přišla na to, že jsou vlastně potřeba. Navzdory touze ušetřit se však zároveň tvoří fondy nové, například Fond cyklistické infrastruktury, z nichž se bez jasných pravidel nahodile podporují obce. Peníze, které by mohly posílit fond, z něhož se v obcích buduje tolik potřebná infrastruktura vodovodů, tak poputují na stavbu cyklostezek... pohodlí cyklistů je zjevně důležitější, než aby měli Středočeši pitnou vodu.

Týden ale naštěstí pondělím nekončí, naopak teprve začíná, a tak byl čas věnovat se i mým kolegům a našemu hnutí. Ve středu jsem se jako místopředsedkyně hnutí účastnila jednání celostátního předsednictva a abych nevyšla ze cviku, hned ve čtvrtek jsem strávila večer na jednání našeho středočeského krajského předsednictva.

Doufám, že jste si o víkendu alespoň trochu odpočali od pracovních povinností. Užijte si Velikonoční pondělí a nasbírejte síly na další týden.

Hezké Velikonoce

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Zasedání zastupitelstva Prahy 11 zablokovala ztráta dalšího pirátského zastupitele

22:57 Prokop (ANO): Zasedání zastupitelstva Prahy 11 zablokovala ztráta dalšího pirátského zastupitele

Česká pirátská strana stihla za uplynulé dva roky přijít v Praze 11 už o čtyři zastupitele z devíti,…