Polčák (STAN): Evropské dotace výměnou za migranty? Nesmysl bez právního základu

01.09.2015 13:24

Europoslanec Stanislav Polčák (STAN), zvolený za TOP 09/STAN, upozorňuje, že návrh rakouské ministryně vnitra o krácení evropských dotací pro ty země EU, které nesouhlasí s rozdělením uprchlíků, odporuje evropskému právu.

Polčák (STAN): Evropské dotace výměnou za migranty? Nesmysl bez právního základu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Polčák

Tento návrh rakouské ministryně považuje Stanislav Polčák (STAN) jen za nátlak na země EU a důrazně jej odmítá.

“V kohezní politice sice existují nástroje, jak tok evropských peněz omezit. Uplatní se však jen v případě pečlivě specifikovaných případů. Stávající situace mezi ně v žádném případě nepatří,” zdůrazňuje Stanislav Polčák (STAN), místopředseda Výboru pro regionální rozvoj.

“Navíc si nemyslím, že klást ultimativní požadavky vůči členským státům z východu Evropy je v souladu s myšlenkami, na nichž je Evropská unie založena. Požadavek na jednání ve věcném a konstruktivním duchu by měl platit nejen pro státy, které se k uprchlíkům chovají odmítavě, ale i pro staré členské státy a jejich představitele.

Vyhrožování seškrtáním evropských dotací, pro které neexistuje právní základ, nepřinese žádný pokrok, naopak postaví staré a nové členské státy proti sobě,” vysvětluje své obavy Polčák.

Stanislav Polčák (STAN) zároveň upozorňuje, že ve své vlastní zemi čelí ministryně Miklová-Leitnerová tlaku kvůli nedávnému nálezu vozu se jedenasedmdesáti mrtvými uprchlíky: „Přestože chápu, že se paní ministryně nachází v nelehké situaci, v zájmu konstruktivní diskuze je, aby se už v budoucnu podobně silných výroků, které nedávají žádný smysl, nedopouštěla.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Dobrých zpráv není nikdy dost

5:34 Richterová (Piráti): Dobrých zpráv není nikdy dost

Komentář na facebookovém profilu k prodloužení otcovské dovolené