"Jsem ostrým kritikem německého zákona o minimální mzdě, protože je podle mého názoru v rozporu s principem volného pohybu služeb v EU. Požadavek vyplácení minimální mzdy, která je v Německu 4 krát vyšší než v Česku, spolu s požadavky ohlašování a registrace na úřadu v Německu představují nepřiměřené omezení a zátěž pro zahraniční autodopravce včetně těch z České republiky. Německá strana navíc o účincích zákona o minimální mzdě neinformovala ostatní členské státy a jejich dotčené subjekty, a vytvořila tak atmosféru právní nejistoty. Rizika v případě nesplnění povinností vyplývajících ze zákona o minimální mzdě přitom nejsou malá - pokuta se může vyšplhat až do výše 500 000 eur.", uvádí k tomu europoslanec Jiří Pospíšil, člen výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele.
Německou vládou vyhlášené moratorium na uplatňování zákona o minimální mzdě na tranzit přes německé území podle Pospíšila nic neřeší, protože moratorium se nevztahuje na klasickou mezinárodní přepravu mezi ČR a Německem a na kabotáž, tedy vytěžení kamionu při přejezdu přes německé území, který by jel jinak prázdný.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Pospíšil