Post starosty Moravské Třebové obhájil Izák (ČSSD)

09.11.2014 10:04

Ustavující zasedání zastupitelstva města Moravská Třebová schválilo radu města Moravská Třebová ve složení: starosta města JUDr. Miloš Izák (ČSSD), uvolněný místostarosta Ing. Pavel Brettschneider (SNK Moravská Třebová), neuvolněný místostarosta Ing. Václav Mačát (ČSSD), radní Mgr. Radko Martínek, MUDr. Petr Kelča, Mgr. Miroslav Muselík, PaedDr. Hana Horská.

Post starosty Moravské Třebové obhájil Izák (ČSSD)
Foto: Archiv MI
Popisek: JUDr. Miloš Izák (ČSSD) starosta Moravské Třebové

Zasedání bylo přítomno na devět desítek obyvatel města.

Dvě vítězné strany se svým partnerem z minulých let podepsaly koncem října koaliční dohodu pro volební období 2014–2018. ČSSD, která si z voleb do nového městského zastupitelstva přinesla sedm mandátů, a KSČM (3 mandáty) se znovu spojily se SNK Moravská Třebová (1 mandát). Právě díky své dosavadní osvědčené a fungující spolupráci zakotvily strany do preambule dohody následující: Jsme připraveni navázat na vše dobré, co bylo v uplynulém volebním období vykonáno. Naším cílem je dokončit rozpracované projekty, připravit a zahájit projekty nové. Mezi hlavními cíli se vyskytuje záměr vybudování nových průmyslových zón a spolupráce se státem při budování nezbytné dopravní infrastruktury v regionu (R35, R43), pokračování v realizaci infrastruktury pro rodinné bydlení, rekreaci a volnočasové aktivity obyvatel, podpora podnikání v oblasti cestovního ruchu, či sociální programy. Nechybí ani deklarovaná snaha vyřešit dlouhodobě neuspokojivý stav v oblasti nakládání s opuštěnými nemovitostmi jak v majetku města (bývalé dětské oddělení nemocnice), tak řešení využití soukromých ploch (brownfields v lokalitách, kde byla ukončena zejména průmyslová výroba). Stranou zájmu nezůstane otázka bezpečnosti a veřejného pořádku.

Už v polovině listopadu (18. 11. 2014) se vedení města sejde s občany na jedné z tradičních besed na předem daná témata, z nichž jedním bude Programové prohlášení rady města Moravská Třebová pro léta 2014–2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: moravskatrebova.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hanáček (KDU-ČSL): Nenechme vyhladovět svazky obcí

22:41 Hanáček (KDU-ČSL): Nenechme vyhladovět svazky obcí

Dobrovolné svazky obcí jsou zákonem o obcích předpokládané a ve své působnosti jasně definované souč…