Praha 10 pomůže zachránit Ďolíček, napřed ale musí vypovědět směnnou smlouvu

22.12.2015 16:00

MČ Praha 10 se aktivně zasazuje o vyřešení vzniklé situace související se stadionem Ďolíček ve vlastnictví BOHEMIANS REAL, a.s. i s přilehlými pozemky ve správě MČ Praha 10. Rozhodla se proto učinit kroky, které povedou k rychlému vyřešení celé situace. Prvním je vypovězení směnné smlouvy s vlastníkem stadionu. V okamžiku, kdy k rozvázání smlouvy dojde, nestojí v nákupu samotného stadionu hlavním městem Praha už nic v cestě a hlavní město Praha ho může uskutečnit prakticky ihned.

Praha 10 pomůže zachránit Ďolíček, napřed ale musí vypovědět směnnou smlouvu
Foto: praha10.cz
Popisek: Úřad Městské části Praha 10
reklama

Situace má velmi komplikované právní souvislosti. Pokud by Praha 10 nyní, kdy je směnná smlouva stále platná, vyhověla žádosti hlavního města Prahy ze dne 31. 3. 2016, tedy kdyby Praha 10 vydala souhlas s odejmutím pozemku parc. č. 1121/1 ze svěřené správy MČ Praha 10, dopustila by se porušení jednoho z článků (konkrétně článku 8.3) směnné smlouvy.

Praha 10 zároveň zajistí využití sousedního pozemku 1121/1 tak, aby byl i do budoucna ve prospěch obyvatel městské části. Na tomto pozemku totiž leží parkoviště s kapacitou přes 300 parkovacích míst, které řeší zdejší komplikovanou situaci s nedostatkem parkovacích míst. Dále povedeme jednání k zachování místního biokoridoru, zřízení cyklostezky a vybudování veřejného parteru okolo hlavní třídy.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Recept je podle mě rychlý a transparentní

19:28 Senátor Valenta: Recept je podle mě rychlý a transparentní

Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s kriz…