Předsednictvo Trikolory schválilo smlouvu s SPD

23.11.2023 8:11 | Tisková zpráva

Předsednictvo Trikolory, které je mezi republikový sněmy nejvyšším orgánem strany, na svém zasedání 22. 11. 2023 schválilo smlouvu o spolupráci mezi SPD a Trikolorou, kterou 14. října za Trikoloru podepsali předsedkyně Zuzana Majerová a 1. místopředseda Petr Štěpánek a za SPD předseda Tomio Okamura a místopředseda Radim Fiala. Hlasování předsednictva Trikolory bylo jednomyslné.

Předsednictvo Trikolory schválilo smlouvu s SPD
Foto: Trikolora
Popisek: Trikolora - logo

Smlouva vymezuje pravidla koaliční spolupráce mezi smluvními stranami ve všech volbách, které se budou konat v příštím roce, tzn. do Evropského parlamentu, do krajských zastupitelstev a do Senátu, a upravuje pravidla vytváření společných kandidátek, způsob financování volebních kampaní i zásady další povolební spolupráce.

Smlouva rovněž obsahuje společné programové priority obou smluvních stran. Například přijetí zákona o referendu včetně referenda o EU, zachování české koruny, obhajobu demokracie a suverenity České republiky proti nelegální migraci a islamizaci, zachování práva veta, podporu klasické rodiny, odmítnutí škodlivé zemědělské a energetické politiky EU, odstoupení od Green Dealu a zrušení emisních povolenek, reformu školství včetně zrušení plošné inkluze, odstřižení politických neziskovek od veřejných rozpočtů či zrušení tzv. koncesionářských poplatků.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): O jedné otázce, kterou slýchám často

4:31 Filip (KSČM): O jedné otázce, kterou slýchám často

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výhře Ruské federace ve sporu s Ukrajinou u Mezinár…