Premiér Babiš: Česká letecká společnost je zpět na mezinárodní scéně jako seriózní hráč

12. 10. 2018 14:57

Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 12. října 2018 zúčastnil slavnostního představení nového letounu L-39NG v prostorách AERO Vodochody.

Premiér Babiš: Česká letecká společnost je zpět na mezinárodní scéně jako seriózní hráč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

Za účasti ministra obrany Lubomíra Metnara a zástupců českých i zahraničních firem z oblasti leteckého obranného průmyslu vyzdvihl význam české letecké společnosti na mezinárodní scéně.

Andrej Babiš připomněl historický význam leteckého a zbrojního průmyslu v ČR v kontextu s nadcházejícími oslavami 100. výročí vzniku samostatného Československa. Hovořil o jeho důležité roli v oblasti vojenské obranné schopnosti státu. Během svého projevu podpořil pokračování této velké tradice a zároveň ocenil českou leteckou společnost za její úspěchy na mezinárodním trhu.

„Jsem rád, že česká letecká společnost je zpět na mezinárodní scéně jako seriózní hráč. Tato společnost naposledy představila nový letoun v roce 1997, tedy před 21 lety,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér Babiš také zmínil, že dodavatelem projektu L-39NG je více než 40 českých průmyslových firem, z čehož má prospěch celý náš letecký průmysl. Podle předsedy vlády má projekt nového letounu pro české hospodářství tři hlavní výhody, a to v oblasti průmyslu, ekonomické a sociální a v politické rovině v souvislosti s exportem vojenských letadel do zahraničí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Méně eurolidovců, méně eurosocialistů, více eurorealistů

22:40 Zahradil (ODS): Méně eurolidovců, méně eurosocialistů, více eurorealistů

Komentář na facebookovém profilu k volbách do Evropského parlamentu