Premiér Babiš: Udělali jsme maximum pro to, aby naše firmy byly v Thajsku úspěšné

18.01.2019 5:29 | Zprávy
autor: PV

Předseda vlády Andrej Babiš ukončil ve čtvrtek 17. ledna 2018 návštěvu Thajského království a s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou a podnikatelskou delegací se večer tamního času přesunul do indického Ahmadábádu.

Premiér Babiš: Udělali jsme maximum pro to, aby naše firmy byly v Thajsku úspěšné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Hlavním bodem programu druhého dne návštěvy Thajska byla účast na thajsko-českém podnikatelském semináři, kde premiér Babiš podpořil další rozvoj obchodních a hospodářských vztahů obou zemí.

Podnikatelský seminář v bangkokském hotelu Shangri-La spolupořádaly Federace thajského průmyslu (FTI) a Svaz průmyslu a dopravy ČR. Premiér Babiš ve svém vystoupení před podnikateli zdůraznil, že z jeho pohledu se jedná o výjimečnou akci, uspořádanou u příležitosti vůbec první návštěvy předsedy české vlády v Thajském království. „Diplomatické vztahy našich zemí mají dlouhou tradici, letos oslavíme 45 let od jejich navázání,“ uvedl předseda vlády a připomněl, že už v roce 1932 otevřela v tehdejším Siamu svou továrnu slavná československá firma Baťa a ve 30. letech tam firma Škoda postavila první moderní cukrovar.

Také v současnosti obě země velmi úzce spolupracují, Thajsko je největším obchodním partnerem České republiky v jihovýchodní Asii. Návštěva předsedy české vlády v čele podnikatelské delegace tvořené zástupci téměř 40 společností má za cíl tyto vztahy ještě zintenzivnit. „Chceme náš vzájemný byznys povznést na novou úroveň – z jednoduchých obchodních vztahů na komplexnější a sofistikovanější formy, jako jsou investice, výměny technologií, věda a výzkum, společné podniky nebo inovativní projekty,“ řekl předseda vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.