Premiér Sobotka: Ceny energií musí být dostupné, aby se zabránilo energetické chudobě

02.04.2015 10:29

Premiér Sobotka jednal s místopředsedou Evropské komise Šefčovičem o energetice či prioritách skupiny V4 2. dubna 2015 Předseda vlády Bohuslav Sobotka se společně s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem, ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a státním tajemníkem pro evropské záležitosti Tomášem Prouzou setkal ve čtvrtek 2. dubna 2015 v Kramářově vile s místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem.

Premiér Sobotka: Ceny energií musí být dostupné, aby se zabránilo energetické chudobě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Společně  jednali  o spolupráci České republiky a Evropské komise v oblasti energetiky zejména v kontextu energetické unie. Dále diskutovali o přípravě a   prioritách  českého  předsednictví  Visegrádské  skupině  a  regionální spolupráci.

Česká  republika  vítá iniciativu Energetické unie a oceňuje snahu Komise o komplexní  přístup. Podle předsedy vlády Bohuslava Sobotky energetická unie pro  Českou  republiku  přinese  především  vetší bezpečnost a spolehlivost dodávek, vetší propojení a kapacitu energetických sítí.


České  republice  se  na březnové Evropské radě podařilo ve spolupráci s V4 prosadit  do  stávajícího  návrhu  energetické  unie  významné  úpravy.  Ty počítají s posílením energetické infrastruktury s důrazem na dostupnost cen energií  pro  domácnosti  a  průmysl s cílem zabránit energetické chudobě a podpořit  konkurenceschopnost  evropských  firem.  Úspěch  na  ER  dokazuje potenciál regionální spolupráce.

Tisková zpráva Vlády ČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09: S kandidátními listinami v Ústeckém kraji finišujeme

5:34 TOP 09: S kandidátními listinami v Ústeckém kraji finišujeme

Před blížícím se termínem 31. července, do kdy musí být podány všechny kandidátní listiny, je již zř…