Premiér Sobotka poděkoval končícímu německému velvyslanci

29. 11. 2016 10:42

Premiér Sobotka poděkoval německému velvyslanci Freytagovi von Loringhovenovi za jeho činnost u příležitosti ukončení jeho mise v ČR

Premiér Sobotka poděkoval končícímu německému velvyslanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Předseda vlády Bohuslava Sobotka přijal v úterý 29. listopadu 2016 v Kramářově vile mimořádného a zplnomocněného velvyslance Spolkové republiky Německo A. F. Freytaga von Loringhovena. Premiér Sobotka poděkoval končícímu německému velvyslanci za jeho dvouletou činnost a vzájemnou spolupráci, která výrazně přispěla k dalšímu posílení česko-německých vztahů.

Velvyslanec Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven se významně zasadil o prohlubování česko-německých vztahů. Přispěl k otevření česko-německého strategického dialogu, který se nejdynamičtěji rozvíjí v oblasti vědy a výzkumu. V rámci tohoto dialogu došlo k navázání intenzivnějších kontaktů českých výzkumných instituci s německou Fraunhoferovou společností, která je největší institucí pro aplikovaný výzkum v Evropě. Výsledkem společného česko-německého úsilí o intenzivní dialog byla návštěva kancléřky Angely Merkelové v ČR v srpnu tohoto roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Hampl: Sami, nebo společně proti epidemii?

8:32 Senátor Hampl: Sami, nebo společně proti epidemii?

Komentář na facebookovém profilu k epidemii a jejímu řešení