Prezident Zeman: Každý, kdo se účastnil soutěže „Vesnice roku 2015", je svým způsobem vítězem

20.01.2016 21:00

Pozdrav prezidenta republiky při přijetí starostů vítězných obcí „Vesnice roku 2015"

Prezident Zeman: Každý, kdo se účastnil soutěže „Vesnice roku 2015", je svým způsobem vítězem
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Vážená paní ministryně, milá Karlo, vážený pane náměstku, dámy a pánové,

rád bych vás přivítal na Pražském hradě při příležitosti setkání s vámi - starosty vítězných obcí „Vesnice roku 2015". Rád bych řekl, že každý, kdo se účastnil této soutěže, je svým způsobem vítězem. Nicméně přesto bych chtěl zvláště blahopřát obci Krásná v Karlovarském kraji. Obec, která se takto jmenuje, musí zvítězit a dále samozřejmě obci Vysočina, která obsadila druhé místo. A mimochodem, dlouho radím hejtmanovi Pardubického kraje Martinu Netolickému, aby se vzdal té části tohoto kraje, která organicky spadá k Vysočině, viď Františku, například Poličky, mimo jiné i obce Vysočina, a za to by si mohl vzít část Královehradeckého kraje. Bohužel už nežijeme v době stalinských územních přesunů a tyto změny by museli být odsouhlaseny krajskými zastupitelstvy, což by v případě mého návrhu asi udělal opravdu jenom kraj Vysočina.

Závěrem bych chtěl říci, že na základě podmětu Svazu měst a obcí, bych se velmi přimlouval za to, aby obce, zejména obce menšího rozsahu, úzce spolupracovaly při vytváření, nevím jak to nazvat, uzemní jednotky nebo jakkoli jinak, protože jsou to společné projekty v oblasti cestovního ruchu, ochrany životního prostředí, dopravní infrastruktury a další, které vyžadují soustředěné úsilí jednotlivých obcí. Tato tradice již existuje ve Francii, existuje v Rakousku a není důvod, proč by neměla existovat i u nás.

Takže zcela závěrem. Protože jsem deset let žil v obci, která měla dvanáct set obyvatel, a bylo mě tam dobře a dalších deset let jsem žil v paneláku, kde se lidé neznali ani na patře, natož v domě, chtěl bych všem, kdo žijí na venkově, upřímně blahopřát ke krásnému, pohodlnému, i když ne vždy příjemnému životu. Ať se vám daří a ještě jednou všechno nejlepší do nového roku.  

Miloš Zeman, prezident republiky, Pražský hrad, 20. ledna 2015

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paroubek: Zažíváme nový Únor (1948)?

10:06 Paroubek: Zažíváme nový Únor (1948)?

V těchto dnech si připomínáme sedmdesáté výročí komunistického převratu v únoru 1948. Komunisté teh…