Primátor Hrabálek: Od července začne město vyplácet podnikatelům miliony korun

30.06.2020 19:43

V reakci na koronavirovou pandemii vznikl v Hradci Králové program Antivirus, který má za cíl snížit její dopady. Jedním z opatření bylo také vyplacení peněžité pomoci do výše až 25 tisíc korun hradeckým podnikatelům.

Primátor Hrabálek: Od července začne město vyplácet podnikatelům miliony korun
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Na hradecký magistrát dorazilo 412 žádostí, z nichž 96 muselo být vyřazeno, jelikož žadatelé nesplňovali stanovené podmínky. Rada města již schválila 52 žádostí v hodnotě 723 tisíc korun, zbylých 264 za více než 6,5 milionu korun dnes odsouhlasilo zastupitelstvo.

„Vyhradili jsme 10 milionů korun určené na pomoc hradeckým podnikatelům. Podařilo se nám tuto částku správně odhadnout, jelikož na všechny žadatele, kteří splnili podmínky, se dostane. Rozdělíme více než 7,5 milionu korun a navíc nám ještě zbyde necelých 2,5 milionu korun,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. S vyplácením finanční pomoci město začne v červenci.

Tuto finanční pomoc jsme cílili především na drobné podnikatele a živnostníky, kteří mají sídlo a provozovnu v Hradci Králové a během nouzového stavu museli z důvodu vládních nařízení uzavřít své provozovny,“ říká primátor. Žadatelem mohla být pouze právnická nebo fyzická osoba, která zaměstnává méně než deset osob a také musí mít například nepřerušenou podnikatelskou činnost. „Bohužel jsme museli vyřadit takové žadatele, kteří byť v Hradci Králové mají provozovnu, tak zde nemají sídlo. Vyhovět jsme nemohli ani těm, kteří nebyli zapsáni v živnostenském rejstříku,“ zakončuje primátor. Další formy pomoci v rámci programu Antivirus je pak možné nalézt ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Slogan Black Lives Matter je rasistický, ale sluníčkářům to nevadí

7:37 Vích (SPD): Slogan Black Lives Matter je rasistický, ale sluníčkářům to nevadí

V USA se nedávno živelně rozjelo hnutí Black Lives Matter (BLM). Přenáší se i do Evropy. Prostě rasi…