Primátor Hrabálek: Omezte cestování a návštěvy jen na to nejnutnější

15.03.2020 16:50

Hradec hlásí další případ nákazy koronavirem.

Primátor Hrabálek: Omezte cestování a návštěvy jen na to nejnutnější
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

V Hradci Králové je další potvrzený případ nákazy koronavirem. Daná osoba, stejně jako u prvního případu, opět nemá vazbu na činnosti a aktivity, kde by se mohla setkávat s obyvateli města. Je v domácí izolaci. Město i nadále zůstává v intenzivním kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Královéhradeckého kraje. Na pondělní ráno se chystá další zasedání krizového štábu.

„Lidé by v těchto dnech měli omezit cestování, návštěvy svých známých či příbuzných pouze na ty skutečně nejnutnější případy. Mohou tak snížit riziko rozšíření nákazy jak na sebe, tak právě na své okolí," připomíná primátor Hradce Králové.

V pondělí bude na magistrátu města znovu zasedat krizový štáb a poté bude jednat kolegium primátora. „Potřebujeme probrat nové skutečnosti a situaci v městských organizacích. Jistě budeme zvažovat, jak město může ještě více pomoci tam, kde je to skutečně potřeba. Registrujeme nabídky pomoci od zastupitelských klubů a v pondělí se rozhodneme, které a jakým způsobem budeme moci využít,“ dodává primátor.

Dotazy ohledně koronaviru lze směřovat na Infolinku Státního zdravotnického ústavu, která funguje nonstop: 724 810 106 nebo 725 191 367. Nově jsou zřízené i infolinky zdravotních pojišťoven.

Z hlediska výkladu a aplikace vládních opatření pak lze využít  zejména infolinky vlády ČR: +420 724 810 106, +420 725 191 367, +420 725 191 370, či infolinku na ministerstvu dopravy 225 131 810.

Pro seniory a lidi, kteří o seniory pečují funguje speciální informační Linka seniorů, která funguje bezplatně na telefonním čísle 800 200 007 a to každý den od 8:00 do 20:00.

V případě konkrétních dotazů ve věci podezření na onemocnění koronavirem nebo nastavení karantén (nikoliv vládních opatření) lze trvale využívat mailovou adresu: koronavirus@khshk.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Přihodit dalších skoro 20 miliard k dluhu. A proč ne?

9:18 Niedermayer (TOP 09): Přihodit dalších skoro 20 miliard k dluhu. A proč ne?

Komentář na facebookovém profilu ke zvýšení důchodů.