Primátor Hřib: Apeluji na vládu, aby doručila Praze ochranné pomůcky co nejdříve

15.03.2020 10:23 | Zprávy
autor: PV

Krizový štáb hl. m. Prahy řešil zejména nedostatek osobních ochranných prostředků.

Primátor Hřib: Apeluji na vládu, aby doručila Praze ochranné pomůcky co nejdříve
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib

Krizový štáb hl. m. Prahy se na dnešním jednání zabýval zejména nedostatkem osobních ochranných prostředků v Praze. Dále řešil problémy související s předáváním konzultačních telefonních hovorů občanů ze státní linky 112 na linku 155, která je přetížena. Upozornil rovněž na to, že pražská záchranka poskytuje vozidla pro mobilní odběry, ale další rozvoj této služby závisí na dodání odběrových pracovníků a jejich ochranných prostředků státem.

„Distribuce respirátorů do Prahy ze strany Ministerstva zdravotnictví absolutně selhala. Mrzí mě, že vláda v médiích prezentuje, že zdravotnický materiál Praha dostala už včera.  Ve skutečnosti je realita naprosto odlišná. Kromě 50 respirátorů určených pražské záchranné službě jsme nedostali vůbec nic. Apeluji na vládu, aby sdělovala veřejnosti pravdivé údaje a doručila Praze ochranné pomůcky co nejdříve. Potřebujeme je, abychom je mohli distribuovat zařízením sociálních služeb, které pečují o nejohroženější skupinu populace, tedy seniory,“ řekl primátor Zdeněk Hřib, který členy štábu seznámil s obsahem sms s konkrétními požadavky, již poslal premiérovi Andreji Babišovi:

„Vazeny pane premiere, v souladu s vasi ranni vyzvou vam sdeluji, ze pro zdravotniky mame v Praze na nejblizsi tyden nyni pozadavky na 125tis respiratoru FFP3 a 73tis FFP2. Pro socialni sluzby ktere se staraji o seniory potrebujeme 59 tis FFP3 a 28 tis FFP2. O doruceni prosim na Mestskou polikliniku ve Spalene ulici v Praze. Dekuji Zdenek Hrib“

„Apelujeme na vládu, aby neprodleně zajistila dostatek ochranných pomůcek pro naše zdravotníky. Doposud jsme požadovaný počet i přes tvrzení pana premiéra nedostali,“ dodal náměstek primátora Petr Hlubuček, v jehož gesci je bezpečnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Alkohol

Tvrdíte, že k tomu, aby poslanci nepili ve sněmovně alkohol, nepotřebujete zákon. Opravdu? Můžete se zaručit, že ho někteří ve sněmovně nepijí? A proč je tam vůbec dostupný? V normální práci to není. Proč by to mělo být ve sněmovně jinak? Taťána

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Takové zadlužení si nemůžeme dovolit

22:33 Niedermayer (TOP 09): Takové zadlužení si nemůžeme dovolit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozpočtové politice Babišovy vlády.