Primátor Hřib: Praha bojuje proti AIDS, připojila se k mezinárodní iniciativě Fast-Track Cities

06.12.2019 22:08 | Zprávy
autor: PV

Hlavní město Praha se připojilo k světovým metropolím aktivně přistupujícím k boji proti epidemii HIV/AIDS. Memorandum s iniciativou Fast-Track Cities iniciovala radní pro zdravotnictví Milena Johnová a podpis za hlavní město připojil primátor Zdeněk Hřib.

Primátor Hřib: Praha bojuje proti AIDS, připojila se k mezinárodní iniciativě Fast-Track Cities
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Spolupracující města se zavazují k cílům 90-90-90, tedy aby alespoň 90 % osob žijících s HIV o svém HIV statusu vědělo, alespoň 90 % HIV pozitivních osob bylo léčeno antiretrovirovými léky a alespoň 90 % osob žijících s HIV mělo díky pravidelnému užívání léků a sledování potlačenou tzv. virovou nálož.

„Praha dneškem otevřeně říká, že chce proti AIDS účinně bojovat. Včasná léčba snižuje infekčnost pacienta a riziko přenosu HIV infekce v populaci. V České republice přibývá úspěšně léčených pacientů, ale stále přetrvávají některé mýty bránící především snižování výskytu nákazy, která se naopak zvyšuje. Například neplatí, že HIV infekce se přenáší výhradně při sexu muže s mužem, bohužel roste počet heterosexuálně přenesených infekcí a také to je potřeba řešit,“ řekla radní pro zdravotnictví Milena Johnová.

Připojení Prahy k mezinárodní iniciativě Fast-Track Cities potenciálně zpřístupní i specifické finanční zdroje pro nestátní neziskové organizace a další organizace působící na území Prahy v boji s HIV a dalšími infekčními nemocemi, jako jsou TBC a chronická hepatitida B a C. Usnadní také spolupráci se zahraničními regionálními lídry, kteří místním odborníkům na základě vytvořeného partnerství s ostatními městy předají své know-how.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodová (Piráti): O odpadu se snažím přemýšlet dlouhodobě a doma v tom jedeme všichni

22:31 Svobodová (Piráti): O odpadu se snažím přemýšlet dlouhodobě a doma v tom jedeme všichni

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bezodpadovému žití.