Jeho tématem bude regulace a etika umělé inteligence. Očekává se až 450 účastníků z řad předních vědců, politiků i zástupců světových institucí, které se zabývají umělou inteligencí, jejím vývojem a dopady na život lidí.
„Etika a regulace umělé inteligence stojí nyní v centru pozornosti odborníků i laické veřejnosti, proto je skvělé, že se do řešení takto klíčových otázek můžeme jako Praha aktivně zapojit. Naším cílem je být protiváhou k čínskému přístupu, který zneužívá umělou inteligenci ke šmírování svých občanů a ukázat, že umělá inteligence má svoje místo i v demokratickém světě například jako nástroj kontroly práce politiků nebo jako způsob jak předvídat nejrůznější hrozby. Kongres beru také jako příležitost, kde podpořit a zviditelnit naše odborníky v mezinárodním prostředí a jak posílit vnímání Prahy jakožto ekonomického centra regionu,“ uvádí Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.
Hlavním speakerem kongresu bude Michael Møller, bývalý ředitel Organizace spojených národů. Další mluvčí jsou z řad předních expertů na umělou inteligenci, zúčastní se například profesor Yaleovy univerzity v USA Wendell Wallach.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV