„Bereme si příklad z ostatních měst. Betonové žluto-černé zátarasy narušují historický vzhled centra Prahy, a tak jsme se rozhodli je nahradit za tyto hezčí žulové kvádry. Ty zároveň stále plní svou bezpečnostní funkci. Cílem je, aby žulové kvádry splynuly s historickým okolím a minimalizovali jsme rušivý dojem z těchto účelových bezpečnostních prvků v městské památkové rezervaci,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček.
Žula je nejčastěji používaným materiálem v pražské dlažbě, jednoduše opracovaný kámen tedy nepředstavuje rušivý prvek v Pražské památkové rezervaci. Cena jednoho kamene je 39 000 korun.
“Účinnost citybloků jako ochrany před teroristickým útokem je sporná. Pařížská ulice není jedinou ulicí, kterou je možné vjet autem na Staroměstské náměstí. Navíc na dalších mnoha místech v Praze, kde se shromažďuje větší počet lidí, také nejsou betonové bariéry. Když ale nemůžeme z důvodu bezpečnosti nevzhledné citybloky odstranit, jsem rád, že je alespoň můžeme vyměnit za esteticky přijatelné žulové kostky, které vhodně dokreslí celé náměstí,“ uvedl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV