Primátor Hřib: V práci pokračuji vzdáleně a většiny schůzek se účastním online

19.06.2020 10:13

Všichni dosud testovaní účastníci, navázaní na pondělní jednání Rady hlavního města Prahy, mají negativní test na onemocnění covid-19. Celkem se otestovalo 34 z 50 osob, navázaných na pondělní jednání rady.

Primátor Hřib: V práci pokračuji vzdáleně a většiny schůzek se účastním online
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib
reklama

Test včera absolvovalo dalších 14 osob a na výsledek se čeká, od zbylých 2 zatím nemá magistrát žádné informace. Výsledky testů však nemají vliv na povinnost pobytu v karanténě. Výsledky ukazují, že nikdo z testovaných osob nemohl nakazit další své kolegy v kancelářích a nemusí tak být na magistrátu ani jinde nastavena protiepidemická opatření pro další kolegy.

„Karanténu trávím v odloučení od rodiny, aby se vyloučila možnost přenosu nákazy na manželku, děti a případně dále. Od včerejšího rána pokračuji v práci vzdáleně a většiny plánovaných schůzek se účastním online přes videokonferenci. Včerejší odběr na koronavirus vyšel dnes negativně, ale karanténa nadále platí až do 29. června,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib.

Jediný pozitivně testovaný tak zůstává náměstek Petr Hlubuček. Jeho zdravotní stav se nehorší. "Jsem rád, že testy zatím prokázaly, že nikdo další z magistrátu není nakažený koronavirem. Já sám se již cítím lépe, připomíná mi to chřipku. Ležím doma a dodržuji karanténu," řekl náměstek primátora Petr Hlubuček.

Výsledky nemá magistrát ještě od 16 osob, ale většina z nich se již testu podrobila dnes. Od dvou lidí nemá magistrát v tuto chvíli žádné informace, zda se již nechali testovat nebo teprve test absolvují. „Celý den jsem řešil nastalou situaci a na testy jsem se vydal až později odpoledne. Cestou se mi zhruba tři sta metrů od nemocnice porouchalo auto, takže jsem test nestihl a řešil spíše odtah překážejícího vozu. Na druhý pokus jsem test absolvoval dnes. Dokud nebudu mít výsledky testu, nechávám své kolegy preventivně pracovat z domova,“ vysvětlil mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy Vít Hofman jako příklad, proč se včera nedostavil na test.

Po prvních informacích o nákaze začal magistrát pracovat na seznamu účastníků pondělního jednání rady včetně kontaktů, který v úterý dopoledne předal hygienikům právě pro účely vystavení elektronické žádanky pro odběr a test na covid-19. Magistrát ve středu večer také provedl plošnou preventivní dezinfekci kanceláří pana náměstka Hlubučka, jednací síně rady a přilehlých prostor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Praha vybaví dopravní hřiště koly pro handicapované děti

22:02 Scheinherr (Praha sobě): Praha vybaví dopravní hřiště koly pro handicapované děti

Rada hl. m. Prahy schválila realizaci projektu jízdní kola pro handicapované děti. Město tak pořídí …