Primátor Hřib navštíví partnerské město Prahy Tchaj-pej

22.03.2019 14:32

Na pozvání tchajwanské strany navštíví primátor Zdeněk Hřib ve dnech 25. až 29. března 2019 partnerské město hlavního města Prahy, hlavní město Tchaj-wanu Tchaj-pej.

Primátor Hřib navštíví partnerské město Prahy Tchaj-pej
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor Zdeněk Hřib
reklama

Mimo jiné zde vystoupí na mezinárodní konferenci a veletrhu Taipei Smart City Summit & Expo.

Primátor zde bude vystupovat v aktivní roli v rámci zahájení panelu věnovanému pouze primátorům měst. „Praha potřebuje udržet krok se světem v oblasti smart city a proto je důležité inspirovat se na událostech jako je Taipei Smart City Summit&Expo. Věřím, že zde najdu mnoho nových podnětů, které udělají život obyvatel ve městě pohodlnější a umožní řídit město na základě tvrdých dat místo dojmů,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib.

Součástí oficiálního programu je také primátorovo vystoupení na souběžném Smart Healthcare Forum na téma vývoj a aktuální trendy v oblasti chytré zdravotní péče, bilaterální setkání se starostou Tchaj-peje i zhlédnutí ukázek systému elektronického mýtného a systému Easy Card, chytré karty spojující více funkcí pro občany Tchaj-peje. Primátor s delegací rovněž absolvují schůzky na ministerstvu pro místní rozvoj, průmysl a obchod, ministerstvu dopravy a setkání s ministryní zodpovědnou za agendu digitální veřejné správy.

Konference se kromě pražské delegace zúčastní za Českou republiku také delegace dalších krajů a měst, například kraje Vysočina, Středočeského kraje, Jihočeského kraje, Libereckého kraje, měst Brna a Kolína a Svazu průmyslu a dopravy ČR.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

22:30 Kerber (Piráti): Pan Mašek byl člověkem na správném místě

Místní sdružení Pirátské strany v Havlíčkově Brodě vyjadřuje podporu krokům zaměstnanců Psychiatrick…