Primátor Macura přijal pákistánského velvyslance

20.08.2016 15:40

Na pracovní návštěvu Ostravy přijel 17. srpna velvyslanec Islámské republiky Pákistán v České republice Tajammul Altaf. Cílem jeho pobytu byla jednání s vedením společnosti Vítkovice Machinery Group. V pátek 19. srpna Jeho Excelence vykonala zdvořilostní návštěvu v Radnici města Ostravy, kde ji přijal primátor Tomáš Macura.

Primátor Macura přijal pákistánského velvyslance
Foto: Petr Kupka
Popisek: Primátor Ostravy Tomáš Macura

Jak informoval Tajammul Altaf, pro Pákistán, který má dlouhodobě velký zájem o moderní řešení a moderní technologie, jsou Vítkovice už od dob Československa tradičním a významným partnerem. Pákistánský velvyslanec hovořil také o možnostech prohloubení vzájemné spolupráce mezi Ostravou a jeho zemí, a to jak na obchodní, tak především univerzitní úrovni.

V této oblasti by zástupci jeho země rádi navázali bližší kontakty s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava, a to zejména v oblasti dobývání černého uhlí, jehož jsou v Pákistánu obrovské zásoby. Podle odhadů jde o více než 184 miliard tun.

V současné době se v Pákistánu vytěží ročně asi čtyři miliony tun, z nichž většinu spotřebují místní cihelny. Vedení země má zájem posílit využití uhlí v oblasti energetiky a vyrábět v uhelných elektrárnách levnější elektřinu, jejíž cena nepodléhá takovým výkyvům, jako cena elektřiny vyráběné na bázi zemního plynu nebo ropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mácha (KDU-ČSL): Za nadprůměrnou spotřebu vody by lidé měli víc platit

9:17 Mácha (KDU-ČSL): Za nadprůměrnou spotřebu vody by lidé měli víc platit

V době současného sucha budou dříve nebo později muset být vydány nějaká omezení. Ty okamžitě vyvola…