Organizace se domluvily na sdílení vzdělávacích aktivit s astronomickou tematikou, výměně zkušeností z produkce přírodovědných pořadů pro digitální planetária, medializace vědy, stejně jako z příprav a realizace interaktivních expozic.
„Brněnská hvězdárna teď může těžit ze zkušeností a praxe svého amerického protějšku a také ho inspirovat vlastními aktivitami. To ve výsledku ocení diváci a návštěvníci na obou stranách. Příběh vědy nikdy nekončí, a proto je stále co prezentovat, vysvětlovat a ukazovat. Věda může být i zábavou, když se správně podá – a právě v tomto umění se díky partnerovi můžeme hodně zdokonalit,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.
„Je pro nás velkou ctí spolupracovat s jedním z největších přírodovědných muzeí a tím nejlepším planetáriem na světě. Uzavřené partnerství je také oceněním vzdělávacích aktivit, které v Brně realizujeme. Je patrné, že jsme se instalací digitária zařadili do první ligy podobných zařízení ve světě. Digitárium je prostě strojem na zázraky ze světla a zvuku,“ řekl Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Roman Onderka - profil