Primátor Svoboda: Vánoční trhy na Mariánském náměstí potrvají až do 6. ledna

01.12.2023 20:07 | Tisková zpráva
autor: PV

V pátek 1. prosince 2023 byly opět po roce za účasti představitelů hlavního města zahájeny vánoční trhy na Mariánském náměstí v Praze 1. V 17:00 hodin byl také slavnostně rozsvícen vánoční strom v barvách hlavního města.

Primátor Svoboda: Vánoční trhy na Mariánském náměstí potrvají až do 6. ledna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

O tomto víkendu je připraven pro veřejnost mimo jiné speciální program, a to vždy od 14:00 do 19:00 hodin. Trhy zde budou až do 6. ledna 2024, stánky budou otevřeny každý den od 11:00 do 19:00 hodin.

I letos Mariánské náměstí zkrášlují vánoční trhy a smrk ozdobený v barvách hlavního města, tedy červenými a zlatými koulemi. V dopoledních hodinách byly ze strany představitelů hlavního města, dětí z MŠ Rohožník a žáků Školy Jaroslava Ježka trhy zahájeny. Startu trhů se zúčastnila náměstkyně primátora hl. m. Prahy Alexandra Udženija, dále radní hl. m. Prahy Michal Hroza a radní hl. m. Prahy Antonín Klecanda.

„Vánoční trhy a strom k Praze patří už léta. Zvu všechny obyvatele hlavního města i návštěvníky metropole, aby se zde na Mariánském náměstí v čase celoročního shonu zastavili a užili si okamžiků klidu a pohody,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Na náměstí jsou opět prodejní stánky s typickým vánočním sortimentem a občerstvením. V Ježíškově nebeské kanceláři si děti také mohou napsat svá vánoční přání a novinkou je fotopoint v podobě andělských křídel a světelná výzdoba budovy Nové radnice. Nebude chybět ani doprovodný program v následujících víkendech nebo například v úterý 5. prosince, kdy se uskuteční Mikulášská nadílka. Detaily jsou k dispozici na stránkách ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.