Primátor Žbánek navštívil válečné veterány a LDN oddělení Vojenské nemocnice

24.12.2018 7:37

Mezi válečné veterány a do LDN oddělení Vojenské nemocnice Olomouc dnes zavítal primátor Mirek Žbánek a jeho náměstkyně pro sociální oblast Eva Kolářová. Pacientům a klientům rozdali jako vánoční dárek drobné pozornosti.

Primátor Žbánek navštívil válečné veterány a LDN oddělení Vojenské nemocnice
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Přejeme vám jménem města klidné svátky a hodně zdraví do nového roku,“ ozývalo se nejčastěji u lůžek nebo v pokojích vysloužilých vojáků. Nejstaršímu z nich Janu Janků bylo 97 let a primátora vzal s sebou do společenské místnosti, kde mu ukázal desítku svých betlémů, které sám vyřezal. Je jedním ze tří veteránů na Hradisku, kterým je přes devadesát let.

„Mám tady všechny české a moravské kroje,“ zdůraznil pan Janků a ukázal na hanácký. Jako voják se za druhé světové války ocitl v Anglii a Francii. Bývalý režim se mu za to odměnil devíti lety vězení na Mírově. S primátorem si porozuměli i proto, že oba jsou myslivci a oba pracovali na železnici. Společné téma našli primátor s náměstkyní například i s Helenou Štenclovou, která strávila osmnáct let na magistrátě v Opavě jako hospodářka a svátky prožije na oddělení pro dlouhodobě nemocné na Klášterním Hradisku.

„Je dobře, že jste mezi pacienty přišli, potěšilo je to,“ potvrdil zástupcům vedení radnice primář Miloslav Vyhnánek. Oddělení, které navštívili, má 27 lůžek z toho deset slouží jako sociální lůžka veteránům. „Ti jsou částečně soběstační a dokážou se o sebe sami postarat, nepotřebují lékařskou péči, pouze sociální služby ve smyslu stravy, ubytování, vyprání nebo vyzvednutí léků. A sami si také pobyt hradí,“ popsal primář Vyhnánek

Primátor Žbánek si pro návštěvu vybral vojenskou nemocnici také proto, že je ve správní radě Obecně prospěšné společnosti pro památkovou ochranu Hradiska u Olomouce a za další rozvoj kulturního, uměleckého a duchovního života a humanitní zdravotní péče na něm.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …