Primátor Zrzavecký podpořil Tříkrálovou sbírku, vzal na sebe kostým Baltazara

09.01.2017 5:26

Netradičním způsobem podpořil primátor města Plzně Martin Zrzavecký charitativní Tříkrálovou sbírku. Spolu s biskupem Plzeňské diecéze Tomášem Holubem a hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem na sebe dopoledne vzali kostým tří králů a v doprovodu dětí z pěveckého sboru 34. základní školy v Plzni vyrazili koledovat do ulic Plzně.

Primátor Zrzavecký podpořil Tříkrálovou sbírku, vzal na sebe kostým Baltazara
Foto: Archiv politika
Popisek: primátor města Plzeň Martin Zrzavecký

Na své trase se projeli i speciální Tříkrálovou tramvají, v níž se mohli Plzeňané od 9 do 18 hodin svézt zdarma, zazpívat si písně spolu s malými koledníky i známými hudebníky a přispět do pokladniček v rámci sbírky. Na kytaru koledníky v tramvaji doprovázel emeritní biskup František Radkovský.

„Jsem velmi rád, že se mohu takto zapojit pro dobrou věc, atmosféra byla skvělá. Chci zajistit, aby se z toho stala tradice,“ řekl primátor Martin Zrzavecký. Koledníci oslovovali zpěvem známých písní kolemjdoucí na ulici, mnoho Plzeňanů ale za nimi přicházelo samo. Na své dnešní cestě nevynechali Kašpar, Melichar a Baltazar návštěvu plzeňské radnice, biskupství, ale také například ani objekt banky na Masarykově náměstí.

„Lidé dávají více než loni, jsou štědřejší,“ uvedla učitelka Jarmila Procházková, která vede dětský pěvecký sbor Jiřičky při 34. základní škole v Plzni. Právě ona dnes spolu s 12 dětmi doprovázela netradiční tři krále. Do zapečetěných kasiček, jejichž výtěžek půjde do dvou domovů pro matky s dětmi, Domova sv. Aloise, na osobní asistenci, na podporu lidí z ulice a také část zpět do farností, lidé přispívali nejen drobné částky, ale mnozí vhodili do kasičky například i pětisetkorunové či tisícikorunové bankovky. „Pro mě i pro děti je tato akce odpočinkovou, zpravidla zpíváme v kostelech, kde to není tak uvolněné. Budeme chodit 14 dnů, od pondělí do pátku,“ doplnila čtyřiasedmdesátiletá Jarmila Procházková, která přiznala, že díky skvělé atmosféře spojené s Tříkrálovou sbírkou vždy „omládne o 20 let“.

Skupinky koledníků mohou Plzeňané i lidé z dalších měst a obcí na západě Čech potkat až do 15. ledna. Celostátní akci pořádá Charita České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rejmont (TOP 09): Národ se probouzí?

16:27 Rejmont (TOP 09): Národ se probouzí?

Včera od 18:30 hodin proběhla v Praze velká demonstrace. Tentokrát na Václavském náměstí, kde se jí …